×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. novembris, 2013
Drukāt

Vai iesaistāties labdarībā?


Foto - LETAFoto - LETA

Vilnis Petrovičs Dundagā:
 “Labdarība ir ļoti laba lieta, to atbalstu, taču diemžēl ar savu mazo pensiju bieži ziedot nesanāk. Reizēs, kad rocība atļauj, atvēlu kādu latiņu slimajiem bērniem. No otras puses – palīdzību vajag tik daudziem. Visi prasa, visi lūdz! Esmu piedzīvojis laikus, kad tauta dzīvoja pārticīgi un ziedojumus lūgt nevajadzēja.”

Jānis Dibrants Garkalnē:
 “Pēdējo reizi ziedoju Līgatnes lācenītes Ilzītes voljera labiekārtošanai. Praktiski labdarības pasākumos iesaistīties nevaru, jo neļauj veselība, taču piezvanīt, lai ziedotu latiņu, gan, un to arī daru. Atbalstu arī ziedošanu Brāļu kapiem. Runājot par atbalstu slimajiem bērniem, uzskatu, ka ar ziedojumiem pabalstīt valsti nav pareizi.”

Roberts Pakalns Rīgā:
 “Teikšu atklāti – man nav stingras pārliecības, ka nenotiks tas pats, kas ar bērnu slimnīcu, kad izlaupīja saziedoto un arī valsts līdzekļus. Mani skumdina, ka uz cilvēku palīdzības rēķina notiek naudas izšķērdēšana. Skaidrs, ka cilvēkiem palīdzēt – tas ir tikai normāli. Un esmu to darījis, taču atbalstu personisku ziedošanu bez starpniekiem, ko arī praktizēju.”

Gatis Kalniņš Bauskā:
 “Vienīgā publiskā labdarības akcija, kurā esmu piedalījies, ir līdzekļu vākšana Brīvības pieminekļa restaurācijai. Pārējās nepiedalos. Nemitīgā naudas vākšana televīzijā kļuvusi apnicīga. Ja par labdarību uzskatām arī palīdzību nevarīgam kaimiņam, tad, protams, ar to nodarbojos. Uzskatu, ka bērnu slimnīcai, piemēram, naudu atrastu arī ar citām metodēm, nevis lūdzot tautai.”

Jānis Vimpelis Rīgā:
 “Protams. Palīdzu tiem, kam ir grūti, cik nu iespējams. Reizumis esmu ziedojis slimajiem bērniem. Ir prieks pēcāk skatīties, ka tie atguvuši kustību spēju vai kādu līdz tam nebijušu maņu. Ziedošana ir ļoti laba un atbalstāma lieta, taču vienlaikus ir skumji, ka nav sakārtota veselības sistēma un šādiem bērniem jālūdz tautas palīdzība ar ziedojumu starpniecību.”

Aina Ābola Vecumniekos:
 “Es parasti skatos labdarības akcijas “Labestības diena” un “Eņģeļi pār Latviju”. Pati arī pa latiņam noziedoju bērniem. Vēl labu darām savstarpēji viens otram – padaloties un palīdzot. Kad saslimu, manas kaimiņienes atnesa veselu grozu gaileņu. Uzskatu, ka arī šāda savstarpēja līdzcilvēku labdarība ir ļoti vajadzīga.”

 

Ojārs Bīriņš Zaubē:
 “Esmu draudzes padomes loceklis, ar labdarību es un mana ģimene nodarbojamies nemitīgi ikdienā jau 15 gadu. Savulaik vācām līdzekļus un maksājām bērniem skolā pusdienas. Ar savāktajiem ziedojumiem maksājām par bērnudārzu trūcīgo ģimeņu bērniem. Ziedojam arī telefoniski. Nupat Lāčplēša dienā piecīti atvēlējām arī Brāļu kapiem.”

Jānis Dzenis Jēkabpilī:
 “Nodarbojos ar labdarību katru dienu, pārdodams savu saražoto produkciju par cenu, kas ir zemāka par pašizmaksu. Par piena litru man maksā 0,18 santīmu, kamēr lielsaimnieki saņem 0,25 santīmus. Taču, ja nopietni – tā kā no savas un sievas pensijas jāuztur saimniecība, ziedošanai naudas neatliek.”

Velta Kuldīgā:
 “Protams. Ziedoju bērniem, Brīvības pieminekļa remontam, Brāļu kapu rekonstrukcijai un Likteņdārza izveidei. Jā, varbūt es tur pat neaizbraukšu un nepaskatīšos, taču tie, kas šos objektus veidoja, darīja to, domādami par mums, bet es ziedoju, domājot par tiem, kas būs pēc manis. Jābūt kam mūžīgam un pamatīgam, uz kā Latvijai balstīties.”

Jānis Lūsis Vidrižu pagastā:
 “Iesaistos gan. Ne jau pārmērīgi, taču pa latiņam ik pa laikam noziedoju – biežāk piezvanot pa telefonu, retāk pārskaitu uz kontu. Visvairāk jūtu līdzi slimiem bērniem. Gadās, ka vairs nespēju skatīties skaudros bērnu dzīvesstāstus televīzijā, jo ārkārtīgi sāp sirds. Esmu ziedojis arī citiem, kam kāda liela nelaime atgadījusies, piemēram, ugunsgrēks nopostījis dzīvojamo māju. Palīdzu arī pazīstamiem cilvēkiem, kam klājas grūti – ar naktsmājām vai šķīvi siltas zupas.”

Fakti


Pāris dienās traģēdijā lielveikalā “Maxima” cietušo un viņu tuvinieku atbalstam “Ziedot.lv” ir saziedoti vairāk nekā 350 000 latu.

Zīmola “Selga” rīkotajā labdarības akcijā “Par īstu bērnību” šogad savākti 13 400 latu digitālo dzirdes aparātu iegādei deviņiem bērniem.

Akcijas “Eņģeļi pār Latviju” organizatori šogad rīko īpašu izbraukumu sēriju ar “Eņģeļu ekspresi”, kura viesošanās ar labdarības pasākumiem jau notikusi vairākās no kopumā 26 dažādām Latvijas pilsētām un turpināsies līdz pat decembra vidum.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+