×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. jūnijs, 2013
Drukāt

Nams Jūrmalā ar savu stikla studiju


Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Latvietis JURIS DUNOVSKIS apprecējis lietuvieti EGLI, iepazinušies Igaunijā. Tā tik ir baltu tautu stiprināšana! Abi ir mākslinieki, dzīvo divstāvu namā Jūrmalā un strādā SIA ”Dunovglass”, kurā pūš un veido oriģinālus mākslas darbus karstās stikla apstrādes tehnikā.

 

Kā viņi ielīgos Jāņus?
– Gaidām ciemiņus no Vācijas. Iekursim ugunskuru, Egle dziedās lietuviešu dziesmas, dzersim aliņu un pēc tam šļupstēsim, – pasmej Juris.

 

Divstāvu nams ar piebūvē iekārtoto stikla studiju ir priežu ieskauts. Vispirms dodamies stikla studijā, kurā pie krāsns mutes rosās īpašnieks. Viņš izstudējis par dizaineru, braucis apgūt amata prasmi arī uz Līvānu stikla rūpnīcu. Pēcāk papildinājis zināšanas Vācijā un ASV, kur iepircis iekārtas savas stikla studijas izveidei.

– Šī amatniecība nav lēta. Izejvielas – stikla granulas – pērku Vācijā, viens kilograms maksā 2,2 eiro, krāsnij vajag deviņdesmit kilogramus. Jāpierēķina vēl gāzes un elektrības izdevumi, – skaidro Juris Dunovskis.
NamsSaimn-ak2106

Studijā skatu piesaista neredzēti skaisti stikla izstrādājumi: glāzes, kupoli, radoši fantāzijas darbi. Krāsns tuvumā kļūst karsti, arī no skatīšanās iesilst sirds, un pa koka kāpnēm dodamies ”atvēsināties” uz nama otro stāvu, kurā iekārtojusies Dunovsku ģimene.

Iepazīstamies ar Jura dzīvesbiedri Egli, viņa stikla mākslinieces diplomu ieguvusi Kauņā. Pretī izsteidz ģimenes atvasīte – piecus gadus vecais dēls Joris (lietuviešu valodā vārds nozīmējot “pavasara Dievs”).

Viesistaba – plaša un gaiša, apvienota ar virtuvi.

– Esmu dzimts jūrmalnieks, šo māju mantoju no vectēva. Augšējo stāvu pārbūvēju, paplašināju, tagad tā platība ir 105 m2. Te iekārtota ne vien viesistaba, bet arī guļamistaba, bērnu istaba, vannas istaba, neliels gaitenītis, no kura ved kāpnes uz bēniņu telpu – Parīzi, dzīvesbiedres darba kabinetu.

Var redzēt, ka īpašnieki dzīvo taupīgi, saprātīgi. Nav nekā lieka, interjerā veiksmīgi izmantotas senas, atjaunotas mēbeles, lādes, mīļas ģimenes relikvijas.

 

Dizains, interjers, 
stāva pārbūve – Juris Dunovskis

Mēbeles – no Vācijas, ASV, antikvariāts

{gallery id=”1858″}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+