Pasaulē
Eiropa

FOTO: Nantē turpinās grautiņi2

Foto AFP/Scanpix/LETA

Nantē Francijas rietumos otru nakti pēc kārtas turpinājusies vardarbība, kuru izsaukusi kāda vīrieša nogalināšana, tam mēģinot izvairīties no dokumentu pārbaudes.

Naktī uz ceturtdienu jaunieši Nantes priekšpilsētās iesaistījās sadursmēs ar policiju, demolēja veikalus un dedzināja automašīnas.

Vandāļi iznīcinājuši vairākus desmitus automobiļu, cietušas vairākas sabiedriskās ēkas, tostarp arī viens no policijas iecirkņiem. Par iesaistīšanos vardarbībā aizturēti 11 cilvēki.

Viena persona aizturēta arī tajā Parīzes priekšpilsētā, kur nogalinātais, ko vietējie mediji identificējuši kā Abubakaru F., savulaik uzaudzis.

Premjerministrs Eduārs Filips, kas ieradies Nantē, ceturtdienas rītā pauda “visstingrāko vardarbības nosodījumu”, vienlaikus solot nodrošināt caurskatāmu izmeklēšanu, lai noskaidrotu 22 gadus vecā vīrieša nāves apstākļus.

Varasiestādes paziņojušas, ka bojāgājušais ticis meklēts, pamatojoties uz orderi, kas izdots pirms gada aizdomās par kādu laupīšanu Parīzes apkārtnē. Policija viņu arī novērojusi saistībā ar iesaistīšanos narkotiku tirdzniecībā.

Kad policija otrdienas vakarā apturējusi viņa automašīnu, vīrietis mēģinājis uzdoties par citu personu.

Pēc tam Abubakars F. mēģinājis aizbēgt un, apgriežot automašīnu, viņš aizķēris vienu no policistiem. Tas licis aizķertā policista pāriniekam atklāt uguni.

Tajā pašā laikā kāds aculiecinieks apgalvo, ka brīdī, kad nogalināto kaklā ķērusi lode, viņa automašīna esot stāvējusi.

Ceturtdienas vakarā, protestējot pret viņa nogalināšanu, Nantē paredzēta klusējoša demonstrācija.

LA.lv