×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. novembris, 2014
Drukāt

Napoleona cepure pārdota izsolē par 1,9 miljoniem eiro

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Viena no bijušā Francijas imperatora Napoleona cepurēm svētdien, 16.novembrī, tika pārdota izsolē pie Parīzes par 1,9 miljoniem eiro.

Melnā bebrādas filca cepure ar diviem smailiem galiem, kuru dēļ tā iesaukta par “divradzi” (“bicorne”), tika pārdota kādam kolekcionāram no Dienvidkorejas.

Tā ir viena no 19 šāda veida cepurēm, kas ir saglabājušās no Napoleona garderobes. To pārdeva Monako valdošā Grimaldi ģimene.

Izsoles rīkotāji bija novērtējuši šo cepuri ar 300 līdz 400 tūkstošiem eiro.

Napoleons bija Francijas imperators no 1804. līdz 1814.gadam un trīs mēnešus 1815.gadā. Šajā laikā viņš esot valkājis apmēram 120 šādas cepures.

Šīs cepures, kuras ražoja Francijas cepurnieki Pupāri, Napoleons valkāja sāniski – ar smailajiem galiem sānos, nevis priekšā un aizmugurē, tāpēc viņu viegli varēja pamanīt kaujas laukā.

Ir saglabājušās tikai 19 šādas cepures, no kurām divas vai trīs pieder privātpersonām, bet pārējās atrodas dažādos pasaules muzejos.

Divu dienu ilgajā izsolē Parīzes piepilsētā Fontenblo tika pārdots arī Napoleona zeķu pāris, šalle un krekls.

Pārdotie priekšmeti ir no apmēram 1000 Napoleona relikviju kolekcijas, kas bija piederējusi tagadējā Monako monarha firsta Albēra vecvectēvam princim Luijam II.

Šo cepuri bija iegādājies Napoleona veterinārārsts Žozefs Žiro, un tā palika Žiro ģimenē līdz 1926.gadam, kad cepure tika pārdota prinča Luija II kolekcijas papildināšanai.

Kolekcija atrodas Napoleona muzejā Montekarlo rajonā Monako. Grimaldi ģimene pārdod dažus šīs kolekcijas priekšmetus, lai iegūtu līdzekļus jaunu muzeju ierīkošanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+