×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. novembris, 2015
Drukāt

Nariškins kritizē Baltijas valstis par smagiem cilvēktiesību pārkāpumiem (8)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes spīkers Sergejs Nariškins ceturtdien kritizēja Baltijas valstis par smagiem cilvēktiesību pārkāpumiem, īpaši norādot uz lielo skaitu krievvalodīgo, kuriem Latvijā un Igaunijā nav pilsonības.

Aģentūra “Interfakx” vēstīja viņa teikto, ka Eiropas parlamenta deputātu nevēlēšanās saskatīt ievērojamos cilvēktiesību pārkāpumus Baltijas valstīs ir kļuvusi par bīstamu tradīciju.

“Neapšaubāmi mūs uztrauc tas, ka šāda veida piemēru skaits pieaug un pārvēršas par sliktu un bīstamu tradīciju, piemēram, samierināšanās ar neonacistiskajām kustībām un apkaunojošo nevēlēšanos saskatīt smagos cilvēktiesību pārkāpumus Baltijas valstīs,” sacīja Nariškins, uzstājoties sanāksmē ar nosaukumu “20 gadi Eiropas Padomē: mācības un perspektīvas”.

To skaitā esot “bēdīgi slavenā un odiozā nepilsoņu institūcija, kas tiek īstenota pret simtiem tūkstošiem Latvijas un Igaunijas iedzīvotāju”, paziņoja spīkers.

Viņš uzsvēra, ka šāda pieeja grauj Eiropas Padomes fundamentālās vērtības un principus, “tās pašas Eiropas Padomes, kurai pirms 20 gadiem pievienojās Krievijas Federācija”.

“Toreiz Krievija neuzskatīja Eiropas Padomi par kaut kāda veida Eiropas Savienības uzgaidāmo telpu, lai arī var just, ka daļa mūsu politisko pretinieku droši vien piekristu tik pazemojošam Eiropas Padomes stāvoklim,” piebilda Nariškins.

Tajā pašā laikā Krievijai “nav tiesību sevi izolēt vai gaidīt līdz problēmas pazudīs pašas,” uzsvēra spīkers.

“Tieši pretēji, mums ir jāveido jauni maršruti sadarbībai ar Eiropas Padomi un enerģiski jāizmanto Eiropas juridiskos un tiesiskos instrumentus, lai aizstāvētu mūsu Eiropas valstīs dzīvojošo pilsoņu un tautiešu intereses un tiesības,” viņš piebilda.

Pēdējie divi gadi “ir diezgan labi parādījuši, kurš patiesībā baidās no dialoga, kurš izvairās no šī dialoga, apzinoties savas pozīcijas vājumu, savu argumentu vājumu”, paziņoja Nariškins.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. daudz nepilsoņi neiet kārtot pilsonību,jo tad būs vajadzīgas vīzas,lai brauktu ciemos pie radiem …..otrkārt-ir nepilsoņi,kuri tā arī pasaka,ja te Lv kļūs sliktāk,brauksim mierīgi uz Krieviju.

  2. vāc majas savas salašņas!

  3. Visi Latvijas “nepilsoņi” patiesībā ir PSRS mantinieces Krievijas pilsoņi, kuri nav iesnieguši atbilstošu lūgumu par Krievijas pilsonības piešķiršanu . Krievijas pilsonība viņiem pienākas automātiski. Nesaprotu, kāpēc Krievija šiem cilvēkiem neatvieglo pilsonības piešķiršanu? Viņi jau Latvijas pastāvīgās uzturēšanās atļaujas tā kā tā saņems.

  4. To Naryškinu vajadzētu,pieredzes iegūšanai,komandēt uz kādu mēnesi uz Āfriku – tur musļiki viņam ātri iepravītu mozgus kas ir krievvalodīgo tiesības!
    Tiem ES neapmierinātajiem raš-īdiem ir brīva izeja uz “laimes zemi” raši!!!
    S otbytijem !!!

  5. Ja Baltijas cilvēku tiesību pārkāpumi ir smagi,tad kā lai nosauc Krievu cilvēku tiesību pārkāpumus.

  6. tie nav cilvēki, nu jau savus suņus laiž kārtoties kāpņu telpās

Draugiem Facebook Twitter Google+