×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
13. jūnijs, 2018
Drukāt

Narkobaronu – atkal aiz restēm (14)

TV3 fotoTV3 foto

Rolanda Prīverta vārds pirms vairākiem gadiem plašsaziņas līdzekļos bija skandalozi slavens. Saukts par narkobaronu, narkotiku karali, narkokurjeru. Par narkotisko vielu kontrabandu izsēdējies cietumā, par ņemšanos ar narkotikām agrāk iespaidos dalījies arī ar medijiem. Tagad 56 gadus vecais R. Prīverts pēdējos gadus pieklusis. Šobrīd, kā viņš man saka, “nezīmējos, esmu kluss un mierīgs, spēlējos biržā ar interneta valūtu bitkoiniem”. Dzīvojot gan Latvijā, gan Bolīvijā, kur nodibinājis firmu un sarunājis tur sākt tirgot Latvijas balzamu. Kokaīna un citu narkotiku laiks viņam esot pagājis.

Tomēr Prīvertam regulāri jāierodas Rīgas rajona tiesā (ko viņš arī likumpaklausīgi darījis), kur pret viņu notika tiesvedība par narkotiku kontrabandu, glabāšanu un realizāciju lielā apmērā un organizētā grupā.

Pagājušās piektdienas tiesas sēdē prokurore Jeļena Kaminska lūdza sodīt Prīvertu ar astoņu gadu un sešu mēnešu cietumsodu, uzsverot, ka apsūdzētais jau iepriekš sodīts par kokaīna ievešanu Latvijā, viena lieta par narkotikām vēl ir tiesvedībā.

Pēdējā vārdā Prīverts savu vainu narkotiku kontrabandā neatzina, piebilstot, ka kādam cilvēkam tikai atbildējis uz jautājumu par iespēju droši norīt kapsulu, sakot, ka to nezinot. Prīverts vienīgi nožēlojot, ka savās mājās Saulkrastos glabājis kokas koka lapiņas. Tās tur viņam esot vairākus gadus atradušās kā suvenīrs. Viņš neesot zinājis, ka nedrīkstot turēt, tās legāli pircis un pārvietojis pāri robežām 1998. gadā. Kad aizturēts par kokaīna kontrabandu, tad kratīšanas laikā šīs lapiņas viņa dzīvesvietā atradusi policija. Prīverts uzskata, ka viņu specdienesti vajājot veco grēku dēļ, daudz kas esot safabricēts un ka lietu pret viņu vajagot izskatīt no jauna.

“Nesmuki, ka mani vajā par šādiem sīkumiem. Neesmu ne ņēmis, ne vedis narkotikas. Vajadzīga vēl viena izmeklēšana par tiem atrastajiem 12 gramiem. Arī par manu nogalināto brāli,” teica Prīverts. Viņa brālis pēc šā notikuma 2013. gada 16. septembrī tika atrasts miris Rīgas Centrālcietumā, par ko jo­projām notiek tiesvedība citas krimināllietas ietvaros – saistībā ar ieslodzītā sevišķi cietsirdīgu noslepkavošanu apsūdzēti trīs cietuma uzraugi. Apcietinātais R. Prīverta brālis toreiz tika turēts aizdomās par iespējamu vairākkārtēju narkotisko un psihotropo vielu ievešanu Somijā, ziņo LETA. Viņu bijis plānots izdot Somijas varas iestādēm.

Tāpat atsevišķa tiesvedība bija pret Jāni Tidriķi, Antanu Buividu, Mindaugu Barču un Sigitu Šermukšni, ar kuriem kopā, kā uzskata prokuratūra, darbojies Prīverts. Šim četriniekam katram piespriesti seši gadi cietumā, teica prokurore.

Vakar tiesa piesprieda Prīvertam piecu gadu un sešu mēnešu cietumsodu par narkotiku (kokaīna) kontrabandu, glabāšanu un realizāciju lielā apmērā un organizētā grupā, divu gadu un sešu mēnešu cietumsodu par narkotiku (kokas koka lapām) glabāšanu. Kopā tiesa nolēma piespriest septiņus gadus cietumā. Pats R. Prīverts uz sprieduma nolasīšanu nebija ieradies. Spriedumu var pārsūdzēt.

Kas tad norisinājās 2013. gada vasarā?

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Interesanti cik tika samaksats prokurorei un tiesnesej
  Menti ar banditiem kopa nezveriem
  Lai par lapu iedoty 2gadi
  Tas ir mafija banditi
  Lai verety izplatit mierig narkotikas

 2. tūplī nēsātājs. šitā antiņa taisnprātība un apņēmība ir apbrīna vērta. kaut nu viņš būtu kaut ko derīgu sadomājis darīt

 3. Pakārt cilvēku, balstoties uz to,ka iepriekš sodīts un kādreiz ko darījis?? Jūs visi bērnībā kakājāt biksēs,vai tiešām dariet to joprojām??
  Padomājiet,ko runājiet un kā prese visu interpretē…

 4. cietumi nelīdz vajag kārt.

 5. Riga uz katra styra var iegadaties ko sirds velas visi tak zin ka tyr var dabut
  Kapec neapkaro tapec ka vis ir zem mentiem un tadu ir tukstosu dileru
  Nezkapec tos nenem ciet
  Mafija

 6. .. par kokas lapu suveniru iedeva divus gadus
  Tas tak nav kokains bet lapa ..
  Kaukada mafija noladeta tyr ir tiesa
  kaukada netucama fantastiks
  ..

 7. Tāds fufelis te tiek stāstīts, pilnīgi meli.

 8. advokāts ir cirvis
  Bija tikai 3 paciņas, pārējie 116 bija tomāti!!!

 9. Maitas putns, nevis “barons”. Pakārt tādu!

  • Ja ty zinaty kas vinas izplata lielos daudzumos latvia
   Tie ir menti muitas policija
   Un citi menti ar banditiem
   A priverts tik megin izdzivot
   Un palidzet nabagiem
   Katra pasa zina ko lietot ko ne
   Nebus priverts bus menti kuri izplat milzigos daudzumos latvia

 10. Narkotiku izplatīšanu vajadzētu pielīdzināt slepkavībai ar iepriekšēju nodomu un organizētā grupā-un attiecīgi arī sodīt. Bez amnestijas!

  • Menti ar banditiem
   Pavac mala konkurentys
   Sikos
   Lai pasiem buty vairak naudinas
   Priverts ir piliens jura
   Istie lielie ir menti
   Kas tonnas izplata
   Ja kads cer ielikt ciety ma tos nabagys
   Un ceret ka nebus narkotikas
   Bus jotyr visur ir menti kas palidz banditiem izplatit

 11. Narkotiku lietotāji, padomājiet – jūs lietojat mantu, kas ir vārda tiešā nozīmē iz.irsta kopā ar fekālijām.

 12. Kokaīnu lieto VIP personas vai tām pietuvinātās un tādejādi par mutes turēšanu Prīvertu klusi izpestīs…un nav par to ko brīnīties.

Draugiem Facebook Twitter Google+