×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2012
Drukāt

Narkotikas lieto 200 miljoni cilvēku visā pasaulē

Foto - AFPFoto - AFP

Aptuveni 200 miljoni cilvēku visā pasaulē lieto narkotikas, raksta medicīnas žurnāls “The Lancet”.

Ir aprēķināts, ka 2009. gadā nelegālas narkotiskas vielas lietoja 149 līdz 271 miljons cilvēku. Marihuānu lietoja 125 līdz 203 miljoni cilvēku, heroīnu, morfiju, amfetamīnu vai kokaīnu – 15 līdz 39 miljoni. Narkotikas, sev tās injicējot, lietoja 11 līdz 21 miljons cilvēku, liecina žurnālā publiskotais pētījums. Visplašāk narkotiku lietošana ir izplatīta ekonomiski bagātajās valstīs un narkotiku ražošanas reģionos.

“Marihuānas lietošana ir saistīta atkarību un garīgās veselības traucējumiem, tostarp psihozēm, bet neizskatās, ka tā nopietni palielinātu mirstību,” informē žurnāls. “Galvenais mirstības cēlonis – no liktenīgas pārdozēšanas un atkarības – ir nelikumīgu opioīdu lietošana,” ziņo “The Lancet” piebilstot, ka injicējamo narkotiku lietotājiem draud arī inficēšanās ar HIV un hepatītu.

Visi trīs narkotiku veidi, proti, to lietošana, ir saistāma ar garīgās veselības traucējumiem, ceļu satiksmes negadījumiem un vardarbību, lai gan pieejamā informācija par šādu saistību bieži ir visai pavirša. Žurnāla veiktās aplēses ir balstītas uz ANO Narkotiku un noziedzības apkarošanas biroja datiem, atsevišķu valstu veiktiem pētījumiem un no jauna pārvērtētiem pētījumiem par narkotisko vielu ietekmi. Ekstazī, LSD, anaboliskie steroīdi un recepšu medikamentu izmantošana nemedicīniskiem mērķiem “The Lancet” publicētajā pētījumā nav aplūkoti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+