×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. maijs, 2014
Drukāt

Narkotisko vielu lietotājiem būs grūtāk iegūt tiesības (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Personām, kuras lietojušas narkotiskās, psihotropās vai psihoaktīvās vielas, būs ierobežotas iespējas iegūt transportlīdzekļa vadītāja tiesības, ziņo Saeimas preses dienests.

To paredz Saeimas Tautsaimniecības, vides, agrārās un reģionālās politikas komisijas trešdien, 28. maijā, konceptuāli atbalstītie grozījumi Ceļu satiksmes likumā.

Ja tiks konstatēts, ka persona pēdējo trīs gadu laikā ir lietojusi narkotiskās, psihotropās vai jaunās psihoaktīvās vielas vai to izstrādājumus, kuru aprite ir aizliegta vai ierobežota, tai varēs noteikt aizliegumu uz noteiktu laiku iegūt transportlīdzekļa vadītāja tiesības.

Tāpat ierobežotas iespējas iegūt transportlīdzekļa vadītāja tiesības būs personām, kuras sodītas par ceļu satiksmes pārkāpumiem un kurām atņemtas tiesības uz laiku ilgāk par pieciem gadiem, arī pēc soda termiņa beigām. Tiesa ņems vērā izdarītā nozieguma raksturu, personas iepriekš izdarītos pārkāpumus un personu raksturojošo informāciju.

Pašlaik normatīvie akti paredz iespēju ierobežot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības personām, ņemot vērā tikai personas veselību vai pārkāpumus, kas izdarīti alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē. Likumprojekta autori uzskata, ka tiesības vadīt transportlīdzekli jāierobežo arī personām, kuru uzvedība norāda uz lielu risku, ka tā var apdraudēt ceļu satiksmes drošību un citu ceļu satiksmes dalībnieku dzīvību un veselību.

Likumprojekta mērķis ir veicināt ceļu satiksmes drošību, kā arī mazināt aizliegto psihoaktīvo vielu lietošanu.

Par atbalstu likumprojektam balsoja četri deputāti, viens bija pret, divi atturējās un divi deputāti nebalsoja.

Satiksmes ministrijas, Tieslietu ministrijas un Saeimas Juridiskā biroja pārstāvji komisijas sēdē pauda, ka likumprojektam nepieciešami būtiski uzlabojumi.

Grozījumi Ceļu satiksmes likumā trīs lasījumos vēl jāskata Saeimai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Viss jauir labi, tikai kā lai novāc no ceļiem tos ātraudžus, kuri domā ka ir vienīgie uz ceļa?

  2. kaut nu tā notiku. patreiz zinu vairākus ilggadīgos narkomānus, Tvaika ielas regulāros pacientus, kas pat strādā par tālbraucējiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+