×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. novembris, 2012
Drukāt

Natālija Pereverzeva: Krieviju plosa alkatīgi un negodīgi ļaudis

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas pārstāve starptautiskajā skaistumkonkursā “Mis Zeme 2012”, kas šonedēļ risinās Filipīnās, negaidīti nākusi klajā ar asu kritiku par savā dzimtenē notiekošo, nodēvējot Krieviju par ubadzi un grimstošu kuģi, kas noasiņo izraudzīto saujiņas alkatības dēļ. Konkursa “Mis Zeme” galvenais motīvs ir vides aizsardzība. 


Atbildot uz konkursa rīkotāju uzdoto standarta jautājumu, kas viņai liek justies lepnai par savu valsti un ko viņa gribētu par to teikt, 24 gadus vecā Natālija Pereverzeva raksturoja Krieviju kā “lielu asinsvadu, no kura izraudzīto ļaužu saujiņa izsūc tās bagātības”, raksta avīze “The Daily Telegraph”. Pereverzeva, kura ir Pasaules dabas fonda aktīviste un pirms modeles karjeras strādājusi finanšu jomā, sāka ar uzslavu savai valstij, nodēvējot to par “labsirdīgu govi, kas dod saldu pienu”. Tālāk viņas atbilde izvērsās negaidīti asa: “Mana Krievija ir ubadze. Mana Krievija nevar palīdzēt tās vecajiem ļaudīm un bāreņiem. Tā noasiņo, un no tās kā no grimstoša kuģa bēg inženieri, ārsti, skolotāji, jo viņi nevar nopelnīt iztiku. Mana Krievija – tas ir nebeidzams Kaukāza karš.” Savā uzrunā viņa aicināja tautiešus Krievijā vienoties “žēlsirdībā, drosmē un uzcītībā, jo tikai mēs varam uzlabot stāvokli”.

Viņas paustais asais nosodījums par stāvokli Krievijā, kas publicēts konkursa lapā internetā, izraisījis viļņošanos Krievijā. Laikraksts “Komsomoļskaja pravda” izvērstā virsrakstā jautā: “Vai mūsu dalībniece konkursā “Mis Zeme” zākā Krieviju vai saka patiesību?”

Komentētājs Dmitrijs Stešins Pereverzevas izteikumos saskata “nodeldētus Rietumu stereotipus, jo viņa demonstrē savu ķermeni fotogrāfijās, lai izraisītu gala patērētāja seksuālos instinktus, un tāpēc viņas viedoklis ir bezvērtīgs”.

Apskatnieka Sergeja Černiha ieskatā Pereverzeva ir izteikusi vispārzināmas patiesības un tiek vainota tikai par to, ka pateikusi tās ārzemju auditorijai. “Kur viņa ir melojusi? Vai mēs paši nesakām to pašu?” viņš jautā. Černihs ir pārliecināts, ka Natālija mīl Krieviju, viņai rūp tās liktenis un viņa grib veidot savu zemi labāku.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+