Mobilā versija
+1.5°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
4. novembris, 2016
Drukāt

“National Geographic” slavenā vāka foto afgāņu bēgle izsprūk no cietumsoda

Fotošāviņš no Ofigenno.ccFotošāviņš no Ofigenno.cc

Žurnāla “National Geographic” 80.gadu numura vāka slavenā afgāņu bēgle, kura pagājušajā mēnesī Pakistānā tika aizturēta par viltotu dokumentu izmantošanu, varēs doties atpakaļ uz dzimto Afganistānu, piektdien nosprieda Pakistānas tiesa.

Īpašā tiesa piektdien ar 15 dienu simbolisku apcietinājumu faktiski sagatavoja ceļu Šarbatas Gulas atbrīvošanai.

Pešāvaras augstā tiesa nolēma viņu repatriēt uz Afganistānu, apliecināja policijas amatpersona Tahirs Hans.

Kad Gula tikai aizturēta, medijos izskanēja pieņēmumi, ka notiesāšanas gadījumā viņai draud septiņi līdz 14 gadi cietumā, kā arī 3000 līdz 5000 dolāru liels naudassods.

Gula ir viena no tūkstošiem afgāņu bēgļu, kuriem bija izdevies viltus ceļā saņemt Pakistānas identitātes kartes.

Fotogrāfiju, kas vēlāk kļuva par visslavenāko “National Geographic” vāka attēlu, fotogrāfs Stīvs Makarijs uzņēma 1984.gadā Pakistānā afgāņu bēgļu nometnē.

Makarijam savu modeli izdevās atrast tikai 2002.gadā pēc 17 gadus ilgas meklēšanas. Viņa dzīvoja nomaļā Afganistānas ciematā, bija precējusies ar maiznieku, un ģimenē auga trīs meitas.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+