×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. septembris, 2014
Drukāt

NATO līderi apstiprina ātrās reaģēšanas vienības izveidi (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

NATO ģenerālsekretārs Anderss Rasmusens paziņojis, ka militārās alianses līderi ir vienojušies par ātrās reaģēšanas vienības izveidi, kuras uzdevums būs, pirmkārt, vērsties pret Krievijas draudiem.

Rasmusens paziņojis, ka šajā vienībā ietilps vairāki tūkstoši sauszemes karavīri, kuri uz krīzes punktiem varēs tikt nogādāti “tikai dažu dienu laikā”. Viņš arī paziņoja, ka šajā vienībā ietilps jūras un gaisa spēki. NATO ģenerālsekretārs apstiprināja – vienības komandcentrs un tās darbībai nepieciešamā infrastruktūra tiks izvietota NATO austrumos esošajās valstīs. “Baltijas valstis, Polija un Rumānija ir izteikušas gatavību nepieciešamo infrastruktūru uzņemt pie sevis,” paziņoja Rasmusens. Tiesa, sīkākas detaļas par šīs vienības darbu viņš nesniedza, norādot, ka par vienības izveidi joprojām notiek militārās konsultācijas.

Šī vienība ir daļa no NATO tā dēvētā Rīcības gatavības plāna, kura uzdevums, kā paziņoja Rasmusens, ir stiprināt militārās alianses kolektīvo aizsardzību. “Tas ir nepārprotams signāls Krievijai, ka NATO aizsargā visus sabiedrotos. Ja jūs pat domāsiet par uzbrukumu vienai dalībvalstij, jums pretī stāsies visa alianse,” paziņoja NATO ģenerālsekretārs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Visu NATO dalībvalstu apliecinātā gatavība dot tūlītēju prettriecienu Krievijas agresijas pret jebkuru no dalībvalstīm ir vienīgais līdzeklis lai apturētu nacionālšovinistiskā dvingā apdullušās Krievijas prezidenta – agresora neprognozējamos militāras agresijas soļus pret miermīlīgajām kaimiņvalstīm.

Draugiem Facebook Twitter Google+