Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
8. jūlijs, 2014
Drukāt

NATO atliek strauju paplašināšanos

NATO_4

Saskaroties ar Krievijas agresiju Ukrainā, NATO noraidījusi domu par strauju paplašināšanos, vienlaikus ar lielu uzmanību pieejot jautājumam par jaunu garantiju sniegšanu un pašreizējo paplašināšanu.

Četras potenciālās jaunās NATO dalībvalstis – Gruzija, Maķedonija, Melnkalne un Bosnija un Hercegovina – informētas, ka paplašināšanās tuvākajā laikā nebūs organizācijas darbakārtībā. Šogad aprit 15 gadi, kopš NATO pievienojās Čehija, Ungārija un Polija, desmit gadi, kopš pievienojās Baltijas valstis, Bulgārija, Rumānija, Slovākija un Slovēnija, un pieci gadi, kopš par alianses dalībvalstīm kļuva Albānija un Horvātija. Tomēr šīs zīmīgās gadskārtas septembrī gaidāmajā NATO samitā Velsā netiks svinētas ar jaunu dalībvalstu uzņemšanu. NATO dalībvalstis bažījas par tādu garantiju piešķiršanu, ko Krievija varētu mēģināt nekavējoties pārbaudīt, vai priekšstata radīšanu, ka alianse šādas garantijas piešķir. Ukrainas konflikts NATO skaidri parādījis, ka dalībvalstīm jābūt uzmanīgām gan attiecībā uz drošības solījumiem, gan uzticamību, uzskata analītiķi.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+