×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. maijs, 2016
Drukāt

NATO Baltijas valstīs un Polijā varētu dislocēt 4000 karavīru (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters

ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters ir paziņojis, ka NATO apsver iespēju Baltijas valstīs un Polijā rotācijas kārtībā dislocēt 4000 karavīru, vēsta Polijas Radio.

Ministrs to paziņoja žurnālistiem, lidojot no Vašingtonas uz Štutgarti.

Viņš norādīja, ka galīgais lēmums tiks pieņemts NATO samitā, kas jūlijā notiks Varšavā.

Karavīri rotācijas kārtībā varētu tikt izvietoti Baltijas valstīs un, iespējams, Polijā, ziņo Polijas Radio.

Kārters tādējādi ir apstiprinājis laikraksta “The Wall Street Journal” (WSJ) iepriekš vēstīto informāciju.

Laikraksts ziņoja, ka NATO gatavojas Baltijas valstīs un Polijā izvietot četrus bataljonus – aptuveni 4000 karavīru, lai stiprinātu alianses robežu ar Krieviju. ASV, visticamāk, varētu piešķirt divus bataljonus, bet Vācija un Lielbritānija katra varētu piešķirt pa vienam bataljonam.

ASV aizsardzības ministra vietnieks Roberts Vorks WSJ apstiprināja kopējo kontingenta lielumu un paziņoja, ka tā ir atbilde uz Krievijas pieaugošo aktivitāti Baltijas valstu tuvumā.

ASV mediji vēsta, ka plāns par 4000 karavīru dislocēšanu Baltijas valstīs un Polijā nepārklājas ar iepriekš izsludināto nodomu Austrumeiropā izvietot 4200 amerikāņu karavīru.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Muld par Krieviju bet “bēgļu” bari nāk un nāk….tas viss ,lai novērstu domas no tā,kas notiek patiesība…un vēl par maz – Turcija mūs kontrolēs – super…..

  2. Polija Mums neinteresē! Polija ir tālu aiz mums. Viņiem par draudiem no krievijas puses vispār nav jādomā|! Tie viltīgie poļi tādā veidā vienkārši sev pievērš uzmanību un protams gūst Finansiālu labumu! Bet Mūsu, Triju Baltijas valstu situācija ir daudz Bīstamāka, Nervozāka! Mēs esam tuvāk, blakus krievijai, kā jebkura europas valsts. Nu Somija vēl. Un tāpēc Baltijas centrā/Latvijā vajag Nopietnas Nato Patstāvīgās bāzes! Nevajag jau Nato karavīrus tūkstošiem! Vajag uzbliezt tieši Latvijā Nato kara aviācijas bāzi! Un krievi savā zemē var veidot, kautvai 20 jaunas divīzijas! Mums būtu Pilnīgi vienalga! Un nevis kautkāds lidlauks polijā, bet Mums pašiem, Baltijas centrā! tas jau arī aizsargās Mūsu aizmuguri! Latvijā vajag Patstāvīgo Nato bāžu klātbūtni! Liepāja, Nato Jūras spēku Monstrs! Latgalē, Modernākais, varenākais šajā eiropas daļā Nato kara aviācijas lidlauks/bāze! Un iestāsies miers un Pilnīgi nebūs no kāda jābaidās! Lai tā krievija turas no Mums pa gabalu! Un noteikti Amerikāņi gribētu ieņemt pozīcijas gandrīz pilnīgi blakus krievijas robežai! Vienīgais viņi domā, kā Mēs Latvieši to negribam un esam ļoti sirsnīgās attiecībās ar Okupantiem, Agresoriem!

Draugiem Facebook Twitter Google+