×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2012
Drukāt

NATO cer uz “vēl stiprākām” saitēm ar Gruziju

NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens aicināja nākotnē izveidot “vēl stiprākas” saites ar Gruziju un pauda uzslavas tur notikušajām vēlēšanām, tās dēvējot par nozīmīgu soli demokrātijas ceļā.

“Es apsveicu Gruzijas tautu ar brīvu, konkurences apstākļos noritējušu un mierīgu parlamenta vēlēšanu noslēgumu,” runājot par likumdevēju sapulces vēlēšanām, kurās uzvarēja miljardiera Bidzinas Ivanišvili vadītā opozīcijas koalīcija “Gruzijas sapnis”, sacīja Rasmusens. “Šīs vēlēšanas bija lakmusa reakcija un Gruzija šo pārbaudījumu ir izturējusi.”

“Gruzijas demokrātiskajā attīstībā šis ir svarīgs brīdis un tagad visām pusēm ir svarīgi sanākt kopā valsts labuma vārdā,” sacīja Rasmusens, mudinot uz kopīgu darbu jauno valdību un visus politiskos spēkus. Izsakoties par Gruzijas centieniem iestāties NATO, Rasmusens norādīja: “NATO ir uzticīga mūsu ciešajām attiecībām ar Gruziju un mēs ar cerībām raugāmies uz iespēju šīs attiecības padarīt vēl stiprākas.”

Izklāstot savas ārpolitikas prioritātes, Ivanišvili atzina, ka vēlas uzlabot attiecības ar Krieviju, taču vienlaikus uzsvēra vēlmi iestāties NATO, pret ko Maskava vienmēr kategoriski iebildusi. “Mums jānormalizē attiecības ar Krieviju, taču mūsu stratēģija kļūt par NATO dalībvalsti netiks pavērsta pretējā virzienā,” norādīja vēlēšanu uzvarētājs. “Ja jūs man vaicājat, Amerika vai Krievija, es saku, ka mums nepieciešamas labas attiecības ar visiem.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+