×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. marts, 2016
Drukāt

NATO ģenerālis: aliansei jābūt gatavai aizsargāt Baltijas valstu gaisa telpu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

NATO spēku virspavēlnieks Eiropā, ASV ģenerālis Filips Brīdlovs

NATO ir jābūt gatavai aizsargāt Baltijas valstu gaisa telpu, vizītes laikā Lietuvā paziņojis ASV un NATO spēku Eiropā komandieris Filips Marks Brīdlovs.

“Patrulēšana Baltijas valstu gaisa telpā ir miera laika misija, bet es domāju, ka aliansei ir jābūt gatavai gaisa telpas aizsardzības misijai,” Brīdlovs otrdien teica žurnālistiem Viļņā pēc tikšanās ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti un Bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Jonu Vītautu Žuku.

Arī ASV vēstnieks NATO Daglass Lūts pagājušajā nedēļā runāja par nepieciešamību izveidot mehānismu, lai sabiedroto iznīcinātāji, kas veic patrulēšanas misiju Baltijas valstu gaisa telpā, krīzes gadījumā varētu pildīt arī gaisa telpas aizsardzības funkcijas.

Tas nozīmē, ka Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijā izvietotie iznīcinātāji varētu veikt arī kaujas uzdevumus.

Lietuvas Bruņoto spēku komandieris Žuks sacīja, ka kara gadījumā gaisa patrulēšanas misijas lidmašīnu iesaiste kaujas darbībās pašlaik nav noregulēta, un Lietuva vēlas, lai tiktu noteikta kārtība, kādā NATO patrulēšanas iznīcinātāji drīkst piedalīties kaujas uzdevumos, lai nepieciešamības gadījumos vērstos pret gaisa telpas pārkāpējiem miera laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vajag piedāvāt NATO Ģenerāļiem/ viņu smadzenēm!!!, Latgalē uzbliezt Modernāko NATO kara aviācijas bāzi ar visām modernākajām reķetēm! Aizliegt Baltijas jūrā peldēt krievu tupelēm! Bet NATO aviācijas bāze būs Mums/ NATO Trumpis! Un tik tuvu Maskavai! Lūk ko vajag un jo ātrāk, jo labāk! Bet arī! Nevienu Bēgli Baltijā!

Draugiem Facebook Twitter Google+