×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. novembris, 2014
Drukāt

NATO ģenerālis pieļauj liela mēroga manevrus Austrumeiropā un Baltijas valstīs (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Vācijas ģenerālis Hans Lotars Domrēze, kas šobrīd ir NATO spēku Brunsumas komandpunkta virspavēlnieks, piektdien pavēstījis, ka, reaģējot uz Krievijas agresīvo politiku, alianse Austrumeiropā varētu rīkot plašus militāros manevrus, kuros piedalītos līdz pat 40 000 karavīru.

Vienlaikus intervijā vācu laikrakstam “Die Welt” ģenerālis atzinis, ka Krievijas agresīvā politika NATO pārsteigusi nesagatavotu. “Mēs to negaidījām,” sacījis Domrēze.

“Līdz šim mēs esam veikuši liela mēroga manevrus ar 25 līdz 40 tūkstošu vīru piedalīšanos vienīgi NATO rietumvalstīs. Es bez grūtībām varu iedomāties, ka nākotnē mēs to darām Austrumeiropā un Baltijas valstīs,” atzina ģenerālis, sīkākus paskaidrojumus gan nesniedzot.

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, NATO jau sākusi veidot īpašu ātrās reaģēšanas vienību, kuru būtu iespējams nekavējoties pārsviest uz apdraudēto reģionu, ja Maskava savu agresiju vērstu pret kādu no alianses pierobežas dalībvalstīm, tostarp Latviju.

Kā izriet no Damrēzes intervijas, šī vienība varētu būt lielāka, nekā tika uzskatīts iepriekš, norādot, ka tajā varētu būt no pieciem līdz septiņiem tūkstošiem vīru. Iepriekš tika runāts par trīs līdz pieciem tūkstošiem karavīru.

“Ja viss notiks, kā plānots, ātrās reaģēšanas spēki būs kaujasspējīgi līdz 2015.gada beigām,” norādījis ģenerālis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Laiks rīkot referendumu un okupēt Krieviju . Krievi var okupēt Krimu – kāpēc mēs nevaram atgūt savas senās zemes – Krieviju ?!

Draugiem Facebook Twitter Google+