×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

NATO ģenerālsekretārs aicina Krieviju izvest savus spēkus no Ukrainas (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs aicina Krieviju izvest savus spēkus un kara tehniku no Ukrainas teritorijas un ievērot Minskā noslēgto vienošanos par pamieru.

“Dažās pēdējās dienās mēs esam redzējuši daudzus ziņojumus par lielām kolonnām, kas nosūtītas uz Ukrainas austrumiem. Kā mēs uzskatām, militārā spēka palielināšana ietver Krievijas artilēriju, tankus, pretgaisa aizsardzības sistēmas un kara daļas,” paziņoja Stoltenbergs.

Pēc viņa teiktā, tas ir nopietns drauds pamieram.

“Jebkurš separātistu spēku mēģinājums ieņemt jaunas teritorijas Ukrainas austrumos būs Minskas vienošanos pārkāpums,” paziņoja Stoltenbergs.

NATO spēku virspavēlnieks Eiropā ģenerālis Filips Brīdlovs trešdien pavēstīja, ka NATO novērojusi, kā Ukrainā pēdējo divu dienu laikā iebrauc Krievijas bruņojuma kolonnas, arī tanki, artilērija un kaujas vienības.

“Pēdējo divu dienu laikā mēs esam redzējuši to pašu, par ko jau ir ziņojusi Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO). Mēs esam redzējuši, kā Ukrainā iebrauc Krievijas tehnika, pamatā Krievijas tanki, Krievijas artilērija, Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmas, kā arī Krievijas kaujas vienības,” uzturoties Sofijā, sacīja ģenerālis.

“Mums šobrīd nav īsti laba priekšstata par to, cik lielā skaitā. Tomēr mēs esam vienisprātis, ka redzētas ir vairākas kolonnas,” viņš piebilda.

“Mani visvairāk uztrauc tas, ka mums tagad ir situācija, kad bijusī starptautiskā robeža starp Ukrainu un Krieviju pilnībā ir poraina, tā pilnībā ir atvērta,” norādīja Brīdlovs.

“Bruņotie spēki, nauda, atbalsts, apgāde, ieroči plūst turp un atpakaļ pāri robežai pilnīgi pēc vēlēšanās, un tā nav laba situācija,” viņš sacīja.

“Mums ir jāatgriežas situācijā, kad šī starptautiskā robeža tiek respektēta, un līdz ar to tiks sekmēts tas, ka Austrumukrainā tiek izbeigta [bruņojuma un karavīru] piegāžu problēma,” norādīja ģenerālis.

Promaskavisko kaujinieku kontrolētajā Doņeckā otrdien iebraukušas 43 armijas smagās automašīnas bez atpazīšanas zīmēm. Piecās no tām bijušas haubices, vēl piecās – daudzstobru raķešu sistēmas, otrdien paziņoja EDSO.

Tā ir tikai pēdējā epizode notikumu virknē, kad kaujinieku kontrolētajās teritorijās pārvietojamies frontes virzienā redzētas nemarķētas smagās automašīnas.

Konflikts Ukrainā aizsākās februārī, kad Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Nobody wants you. Your Putler has made Russians the laughing stock of the world.

  2. Россия. Покажи пальцем, какие вооруженные силы вывезти. Доказательства, где? В Латвии тоже 50% на русском разговаривают, их тоже выводить?

  3. Ko tie bāžas citās valstīs kā tādas utis?

  4. viss ļoti vienkārši,lai kijeva izved savu armiju no Donbasa un viss būs vislabākajā kārtībā.Cerēt uz to ka ,Donbass gribēs dzīvot kopā ar saviem slepkavām ukru fašistiem, ir vienkārši naivi.

    • Lai krievi izved savu armiju no Čečenijas un citām krievu kolonijām. Neviens ar tiem urlu slepkavām kopā dzīvot negrib.

Draugiem Facebook Twitter Google+