×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. oktobris, 2016
Drukāt

NATO ģenerālsekretārs: Aliansei jāreaģē uz Krievijas militāro spēku pieaugumu (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

NATO ir jāreaģē uz Krievijas militāro spēku pieaugumu, šodien pirms alianses aizsardzības ministru tikšanās žurnālistiem sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Viņš uzsvēra, ka ir nepieciešams, lai NATO atbild, redzot Krievijas militāro spēku palielināšanos.

“Krievija trīskāršoja aizsardzības budžetu, investējot modernā militārā aprīkojumā,” sacīja alianses ģenerālsekretārs.

Stoltenbergs uzsvēra, ka Krievija ir gatava lietot militāros spēkus pret saviem kaimiņiem. “To mēs esam redzējuši Gruzijā, Ukrainā,” piebilda amatpersona.

Līdz ar to NATO ir jāreaģē, un tas tiek darīts atbildīgā veidā, piekodināja Stoltenbergs.

Viņš atgādināja, ka Polijā un Baltijā tiks izvietoti četri starptautiski bataljoni, tāpat ir uzlabota NATO spēku gatavība.

“Mēs turpinām uzstāt uz konstruktīvām un kooperatīvām attiecībām ar Krieviju,” sacīja Stoltenbergs.

Viņš atklāja, ka starp NATO un Krieviju notiek sarunas par riska mazināšanu un caurredzamību saistībā ar militārajām aktivitātēm ap NATO robežu.

“Tā kā redzam militāro aktivitāšu pieaugumu kā ūdeņos, tā arī gaisā, ir palielināta nepieciešamība pēc mehānismiem, ar kuru palīdzību izvairīties no incidentiem un negadījumiem, turklāt, ja tādi notiek, ir jābūt drošiem, ka tie neeskalēs par ļoti bīstamām situācijām,” sacīja ģenerālsekretārs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Krievu tanki ar visām raķetēm un krievu brīvprātīgajiem pagaidām iestiguši Donbasa stepē, lai gan kaimiņam vajadzība pēc Ukrainas plašumiem ir visai liela. Ļoti jau gribētos tikt tālāk, bet ukraiņi nelaiž. Sapņot par Eifeļa torni jau var, Hitlers arī sapņoja par pasaules kundzību, bet kas tu par ekspertu, ja sāc domāt viņa kategorijās? Tas var visai slikti beigties! Laikam neesi beidzis pareizo skolu?

  2. bruņojies cik gribi kundziņ tapatās ja vajadzēs krievu tanki pēc nedēļas stavēspie eifeļa nato armija irkaujas nespējīga un tiks sakauta driskās. ne par velti grūbe jau aizlaižas, onka zina ka būs s…..lūgsim dievu laitiem kara kūrējiem nāk apskaidrība

    • Es gan domāju ka rusņas “Armatas” iestigs Silēzijas purvos,bet pie Eifeļa torņa tiks samesti skrandu impērijas karogi.

  3. Tehnoloģijas jāattīsta, lai varētu reaģēt. NATO raķetes, lidmašīnas pret krievu kosmisko karaspēku– tas ir kavalērija pret tankiem, polis to jau izmēģināja pret vāciešiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+