×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. maijs, 2012
Drukāt

NATO grimst Afganistānas staignājā

NATO steiga pamest Afganistānu draud kara plosītajai valstij ar sabrukumu un stratēģisku neveiksmi Rietumu sabiedrotajiem. NATO jau desmit gadus mēģina apspiest talibu nemierniekus, secinājusi Eiropas Savienības īpašā pārstāvja Afganistānā bijusī vietniece Barbara Steipltona.

Viņa kritizē NATO spēku izvešanai noteikto termiņu neelastīgumu, norādot, ka kontroles nodošana vietējo afgāņu spēku rokās nedrīkst tikt nošķirta no patiesajiem apstākļiem uz vietas, ņemot vērā drošību, pārvaldi un attīstību.

NATO ir apņēmusies savu militāro kontingentu no Afganistānas izvest līdz 2014. gada beigām, līdz tam apmācot aptuveni 350 000 Afganistānas drošības spēku karavīru, lai viņi varētu pārņemt drošības uzturēšanu. “Steidzoties izkļūt no purva, par kādu pārvērtusies Afganistāna, ASV un citas NATO dalībvalstis var sagatavot augsni vēl lielākai nestabilitātei,” brīdina Stei-pltona. Afganistānas valdība apņēmusies NATO apspriedē, kas sākas svētdien Čikāgā, pieprasīt 4,1 miljardu dolāru gadā savu drošības spēku uzturēšanai pēc tam, kad starptautiskie spēki būs Afganistānu atstājuši, norādot, ka šāds ieguldījums būtu pašu Rietumu interesēs. NATO stratēģiju Afganistānā paredzēts apspriest alianses virsotņu apspriedē Čikāgā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+