×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

NATO izcilības centra vadību uztic Jānim Kārkliņam

NATO_4

Valdība otrdien NATO izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos direktora amatā apstiprināja ilggadējo diplomātu Jāni Kārkliņu. Viņš šim amatam izvēlēts konkursā, kurā, kā zināms, pieteicās tikai viens pretendents.

Aizsardzības ministrijā (AM) portālam “LA.lv” skaidroja, ka Kārkliņa līdzšinējā, ilgstošā diplomātiskā darba pieredze, ieņemot vadošus amatus gan valsts pārvaldē, gan starptautiskās organizācijās, kā arī pieredze starptautiska mēroga darba grupu un sarunu vadīšanā atzīta par būtisku centra attīstībai.

Īpaši augstu tiek vērtēta Kārkliņa pēdējo trīs gadu darba pieredze, pildot UNESCO ģenerāldirektora vietnieka komunikāciju un informācijas jautājumos pienākumus. Tostarp strādāts ar tādiem jautājumiem kā informācijas pieejamības veicināšana, jauno mediju attīstības un ietekmes analīze, informācijas un kultūras daudzveidības saglabāšana un nodrošināšana pasaules informācijas tīklos, skaidro AM.

Kārkliņš ir ieguvis izglītību inženierzinātnēs, kas papildināta ar diplomātu apmācības programmu Stenfordas universitātes Hūvera institūtā ASV.

Centra darba uzsākšanai valdībā lemts arī par izcilības centra Koordinācijas komitejas izveidi. Koordinācijas komiteja ir centra lēmējorgāns, un to vadīs AM valsts sekretārs Jānis Sārts. Komitejā strādās arī Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes komunikācijas jautājumos, Komunikācijas departamenta vadītāja Laine Kučinska, Ārlietu ministrijas Drošības politikas un starptautisko organizāciju direkcijas vadītāja Baiba Braže, Zemessardzes komandieris pulkvedis Leonīds Kalniņš, AM Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins.

Saskaņā ar likumu NATO izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos mērķis ir sniegt atbalstu un stiprināt alianses stratēģiskās komunikācijas spējas. Tā uzdevums ir izstrādāt priekšlikumus un sniegt viedokli stratēģiskās komunikācijas uzlabošanai un īstenošanai, organizēt pētniecības darbu un pilnveidot apmācību, kā arī sniegt citu nepieciešamo atbalstu saskaņā ar NATO prioritātēm un uzdevumiem šajā nozarē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+