×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. janvāris, 2014
Drukāt

NATO Izcilības centra vadītāja amatam virza Jāni Kārkliņu (2)

AFP/LETAAFP/LETA

NATO Izcilības centra stratēģiskās komunikācijas jautājumos direktora amatā plānots iecelt Jāni Kārkliņu, kurš izsludinātajā konkursā bija vienīgais pretendents. Par Kārkliņa iecelšanu centra vadītāja amatā otrdien lems valdība.

Aizsardzības ministrija (AM) pamato, ka Kārkliņam ir ilgstoša diplomātiskā pieredze, viņš ieņēmis amatus valsts pārvaldē un starptautiskajās organizācijās. Pēdējos trīs gadus viņš strāda UNESCO ar komunikācijas un informācijas jautājumiem.

Centra direktoru amatā iecels uz četriem gadiem.

AM uzsver, ka, lai nodrošinātu centra paplašināšanu starptautiskā līmenī, centra direktora amats atbilstoši tā funkcijām var tikt pielīdzināts amatam, kādus tradicionāli ieņem diplomāti. Līdz ar to ir pamats noteikt, ka centra direktora amatu var ieņemt persona, kurai piešķirts diplomātiskais rangs, uz amata pildīšanas laiku šo rangu saglabājot.

Valdība otrdien lems arī par centra Koordinācijas komiteju, kuru paredzams vadīs ĀM valsts sekretārs Jānis Sārts.

Savukārt komitejas locekļi būs Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes komunikācijas jautājumos, Komunikācijas departamenta vadītāja Laine Kučinska, Ārlietu ministrijas Drošības politikas un starptautisko organizāciju direkcijas vadītāja Baiba Braže, Zemessardzes komandieris pulkvedis Leonīds Kalniņš, Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta direktors Kaspars Galkins.

Jau ziņots, ka šī centra izveidi AM uzskata par vienu no šā gada svarīgākajiem notikumiem. Centra uzdevumi būs sniegt ekspertīzi un atbalstu NATO komunikācijas jomā. Līdz ar virtuālās telpas attīstību ir pieaudzis informācijas apmaiņas ātrums, mainījusies tās forma, kvalitāte un saturs, kā arī pieaugusi sabiedrības līdzdalība informatīvās telpas veidošanā. Tāpēc gan NATO, gan tās dalībvalstis pievērš arvien lielāku uzmanību komunikācijas pilnveidošanai un atbilstībai jaunajai videi.

Līdz šim Latvija jau ir iesaistījusies NATO Enerģētiskās drošības izcilības centra Lietuvā, NATO Izcilības centra sadarbībai kiberaizsardzības jomā Igaunijā un NATO Civilmilitārās sadarbības izcilības centra Nīderlandē darbā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. malači, lai veicas. Gudri runāt nav malku cirst. laiks to saprast.

  2. “plānots iecelt Jāni Kārkliņu, kurš izsludinātajā konkursā bija vienīgais pretendents”
    – – – – – – – – – – – –
    Tas nav apmierinoši. Ja ir tikai viens pretendents, tad kas tas ir par “konkursu”? Vajadzēja konkursu pagarināt un to pamatīgāk izreklāmēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+