×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. augusts, 2014
Drukāt

NATO: Krievija palielinājusi karavīru skaitu Ukrainas pierobežā līdz 20 000

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Kopš jūlija vidus Krievija palielinājusi savu karavīru skaitu Ukrainas pierobežā no 12 000 līdz 20 000, pastiprinot bažas par iespējamo iebrukumu kaimiņvalstī, trešdien paziņojusi NATO preses pārstāve Oana Lungesku.

Krievijas rīcība pēdējā laikā ir saasinājusi krīzi un kaitējusi centieniem rast diplomātisku risinājumu.

“Krievija savilkusi [pie robežas] aptuveni 20 000 karavīru kaujas gatavībā (..). Tā ir bīstama situācija,” paziņoja Lungesku.

NATO bažījas, ka Krievija varētu iesūtīt karavīrus Ukrainā, kā ieganstu izmantojot humāno vai miera uzturēšanas misiju, viņa piebilda.

Lungesku norādīja, ka humānā situācija bruņoto bandu kontrolētajās teritorijās Austrumukrainā pasliktinās tādēļ, ka Krievija turpina destabilizēt situāciju Ukrainā.

Viņa atkārtoti uzsvēra, ka Krievijai jāizbeidz atbalstīt krievu algotņu un to vietējo līdzskrējēju bruņotās bandas Austrumukrainā un jāatvelk visi savi militārie spēki no robežas.

Pēc tam, kad Krievija martā anketēja Krimu, NATO ziņoja, ka Ukrainas pierobežā atrodas aptuveni 40 000 krievu karavīru. Pēc tam Maskava līdz jūnijam pakāpeniski samazināja to skaitu līdz 1000, bet pagājušajā nedēļā NATO spēku virspavēlnieks Eiropā ģenerālis Filips Brīdlovs paziņoja, ka Krievija atkal palielinājusi karavīru skaitu pie Ukrainas robežas līdz 12 000.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+