×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
19. marts, 2014
Drukāt

NATO: Krievijas intervence Ukrainā – nopietnākie draudi Eiropai kopš Aukstā kara (5)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epa04105874 Danish NATO Secretary General Anders Fogh Rasmussen speaks at a media briefing at the Nato headquarters in Brussels, Belgium, 02 March 2014. Russia's military actions in Ukraine pose a threat to Europe, NATO chief Rasmussen said 02 March ahead of special talks by the alliance's ambassadors on the crisis. NATO leaders met 02 March after the interim Ukrainian government requested the alliance's support against Russia, whose parliament authorized the use of military force in the country. Reports state that Poland asked for an emergency meeting of the Council of the North Atlantic Treaty Organization NATO, feeling threatened by the potential armed intervention of Russia in neighboring Ukraine. EPA/JULIEN WARNAND

Krievijas intervence Ukrainā ir lielākie draudi Eiropas drošībai kopš Aukstā kara beigām, trešdien sacīja NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens, vienlaikus brīdinot, ka Maskavai draud starptautiskā izolācija.

“Tas ir modinātāja zvans. Eiroatlantiskajai kopienai. NATO. Un visiem tiem, kas ir uzticīgi Eiropai – veselai, brīvai un mierā,” sacīja ģenerālsekretārs.

Ir bijušas krīzes Balkānos 1990.gados, Gruzijā 2008.gadā, “bet šie ir nopietnākie draudi Eiropas drošībai un stabilitātei kopš Aukstā kara beigām”, uzsvēra Rasmusens.

Situācija ir daudz nopietnāka, zinot Krievijas rīcības mērogus, kas ir viena no lielākajām karaspēka pārvietošanas kustībām Eiropā “daudzu desmitgažu laikā”, kā arī tāpēc, ka tas notiek “tieši uz NATO robežām”.

Rasmusens nosodīja Krievijas rīcību, to dēvējot par “militāru agresiju”, kas pārkāpj Ukrainas suverenitāti.

“Mēģinājumi attaisnot Krimas aneksiju ar tā dēvēto referendumu, kas notika, draudot ar ieročiem, ir nelegāli un neleģitīmi,” sacīja ģenerālsekretārs.

Bet “ja tā turpinās savu pašreizējo kursu, Krievija ir izvēlējusies starptautisko izolāciju”, norādīja Rasmusens.

NATO ģenerālsekretārs gan nenāca klajā ar militāriem draudiem, turklāt arī atzina, ka Rietumu rīcībā nav “vieglas” alternatīvas.

“Nav ātru un vieglu veidu, kā stāties pretī globāliem huligāniem.”

“Jo mūsu demokrātijas debatē, pārdomā un apsver alternatīvas, pirms pieņem lēmumus. Jo mēs augstu vērtējam caurskatāmību un cenšamies iegūt leģitimitāti mūsu izvēlēm. Un tāpēc, ka mēs spēka pielietošanu saredzam kā pēdējo, nevis pirmo iespēju,” uzsvēra Rasmusens.

NATO galvenās bažas ir par to, ka Krievijas intervence Ukrainā var neapstāties Krimā, bet turpināties Ukrainas austrumos, un ka šīs krīze atspoguļo Maskavas plašāko “stratēģiju”, lai paplašinātu savu kontroli reģionā, atzina alianses vadītājs.

“Notikumi Ukrainā ir spilgts atgādinājums tam, ka drošību Eiropā nedrīkst uztvert kā kaut ko pašsaprotamu. Mums ir jāvērš uzmanība uz to, kādas plašākā perspektīvā būs Krievijas intervences sekas attiecībā uz mūsu drošību,” norādīja Rasmusens.

Krievija kopš februāra beigām okupējusi Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Otrdien Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja līgumu par Krimas aneksiju.

Krievijas armijas uzbrukumā Ukrainas armijas objektam Simferopolē otrdien viens Ukrainas karavīrs tika nogalināts. Ukrainas un Krievijas konfliktā tas ir pirmais bojāgājušais.

Eiropas Savienība un ASV pirmdien noteikusi sankcijas vairākām augstām Krievijas amatpersonām, šādi sodot Maskavu par Ukrainai piederošās Krimas aneksiju.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Trakākais būs tad, ja BALTIJAS VALSTIS ,un IT SEVIŠĶI LATVIJAS VALDĪBA, SAEIMA, SADOMĀS NOLIKTIES UZ AUSS PĒC KRIEVIJAS IZGĀJIENIEM KRIMĀ…kā tas bija pēc 18.februāra referenduma!????? Mūsējiem tas asinīs – nosnausties, aizlaižot valsts drošību un modribu vējā…Krievijas prezidents noteikti GAIDA šo snaudu un atslābumu… ARĪ SC turpina “urbt” ne uz ko neskatoties!!!!!!!!!! KAIMIŅVALSTS laikraksti, televizija, radio STRĀDA VAIGA SVIEDROS…, bet mūsu drošības iestādes TIKAI izvērtē, patur redzes lokā, piekopj DEMOKRĀTIJU, kamēr kaimiņi -igauņi , lietuvieši, poļi ir modrībā… JĀ, TĀDI MĒS ESAM!??????????

 2. Labi, ka ir kāds, kurš mums to apgaismo. Citādi, mēs nezinātu, kas ir Krievija un krievi.

 3. Notikumi Ukrainā ir vēl viens pierādījums tam, ka pēc PSRS sabrukuma ne Eiropa, ne pārējā pasaule
  neķērās klāt, neizvērtēja un starptautiski nenosodīja šī totalitārā komunisma sistēmu un ideoloģiju. Un tagad šī sistēma dod metastāzes Krievijā, mēģinot restaurēt PSRS. Krievijas iedzīvotāji ir tā “nozombēti” ar šo ideoloģiju, ka atbalsta visas Putina impēriskās ieceres un darbības. Arī Baltijas valstīs un Latvijā, kur liels krievu īpatsvars, šinī sakarā tikpat kā nekas nav izdarīts. Komunisma ideoloģijas analīze un izvērtējums skaitās tabu tēma, bet šī ideoloģija joprojām ir daudzu cilvēku galvās un uzskatos.

 4. Visus šos 70 pēckara gadus krievu tv kanālos nav nevienas dienas kad nerādītu filmas par karu kur krievi varonīgi karo ar fašistiem ,nepadodas un kritiskos brīžos uzspridzina sevi aizraujot sev līdzi fašistus.
  Tagad fašistu tēls tiek paplašināts un attiecināms uz gandrīz visiem oponentiem un karā ar tiem dūša tiek uzkurināta tāda pat kā bija 1941-1945.g.,bet šoreiz tas ir drauds cilvēces izdzīvošanai ,visai planētai.

 5. saprotošais tautietis Atbildēt

  Krievija savās izdarībās pārspēj hitleriskās Vācijas gājienus.
  Cilvēki,esiet modri,neticiet Putina solījumiem par krievvalodīgo “aisstāvību”,tas tr solis uz iedomāto Hitlera Vispasaules valdīšanu! Tautas savstarpēji dzīvo un satiek labi…ja vien viņu valstu pirmās personas būtu psihiski veselas…tad karu nebūtu…Dievs,ja Tu esi paņem nemiera cēlāju”krievvalodīgo”aizstāvi pie sevis par grīdas lupatu,lai viņš izbauda to ko dara pāri citām tautām !

Draugiem Facebook Twitter Google+