×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. jūlijs, 2013
Drukāt

NATO lidmašīnas virs neitrālajiem ūdeņiem konstatējušas piecus Krievijas iznīcinātājus

LETA/AFPLETA/AFP

NATO patruļlidmašīnas šodien virs Baltijas neitrālajiem ūdeņiem konstatējusi Krievijas transportlidmašīnu un piecus iznīcinātājus, liecina Latvijas Nacionālo bruņoto spēku mikroblogošanas vietnē “twitter” ievietotā informācija.

Patruļlidmašīnas veica izlidojumu un virs neitrālajiem ūdeņiem konstatēja vienu Krievijas transportlidmašīnu “Il-76” un piecus iznīcinātājus “Su-27”.

Intervijā Latvijas Aizsardzības ministrijas izveidotajā militāro ziņu portālā “Sargs.lv” Gaisa spēku aviācijas bāzes komandieris Aivars Mežors pastāstījis, ka līdz šim NATO patruļlidmašīnu kaujas izlidojumi ir notikuši tāpēc, ka, lidojot virs neitrālajiem ūdeņiem, Krievijas Bruņoto spēku lidmašīnas nav ievērojušas dažas no starptautiski pieņemtajām lidojumus regulējošām normām. Tāpēc iznīcinātājiem bija jāveic izlidojumi, lai vizuāli identificētu, ka lidojumus veic tieši šīs lidmašīnas, bet ne, piemēram, teroristu nolaupītas lidmašīnas.

Pēdējo reizi šādi izlidojumi notika 4. un 5.jūlijā, kad NATO gaisa telpā virs Baltijas valstīm patrulējošās lidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem identificēja vairākus Krievijas agrīnās brīdināšanas un vadības sistēmas lidmašīnu “A-50” lidojumus.

Lidināšanās virs neitrālajiem ūdeņiem nav pārkāpums, taču arī šodienas gadījumā Krievijas lidmašīnas nav ievērojušas dažas no starptautiski pieņemtajām lidojumus regulējošajām normām, tāpēc NATO iznīcinātājiem bija jāpaceļas, lai vizuāli identificētu, ka lidojumu veic tieši šīs Krievijas lidmašīnas.

Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju NATO pilda kopš Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pievienošanās aliansei 2004.gadā. Dalībvalstu iznīcinātāji lidojumus veic no Zokņu aviobāzes pie Šauļiem. Šobrīd patrulēšanu pilda Francijas lidmašīnas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+