×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
18. janvāris, 2017
Drukāt

NATO liktenis pašu rokās

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Luksemburgas ārlietu un Eiropas lietu ministrs Žans Aselborns (no labās) un Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pēc ziedu nolikšanas ceremonijas pie Brīvības pieminekļa.

Luksemburgas ārlietu un Eiropas lietu ministrs Žans Aselborns un Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) tikšanās reizē Rīgā vakar noraidījuši jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa pausto par NATO kā novecojušu organizāciju, uzsverot, ka tā joprojām ir būtiska Eiropas Savienības (ES) un Transatlantiskajai drošībai.

Aselborns norādīja, ka NATO liktenis ir “mūsu pašu rokās”, kā arī atzina, ka nevar iedomāties, ka ASV prezidents pasaka, ka ASV drošība nav saistīta ar Eiropas drošību. Viņš arī atklāja, ka ASV jaunais valsts sekretārs tiks aicināts uz sarunu par ārlietu politiku, kā arī NATO. “Neticu, ka ASV interesēs būtu NATO vājināšana. Zinu, ka Latvijā NATO tiek uztverta citādāk nekā Luksemburgā, taču mums nepieciešama spēcīga aizsardzība, un NATO ir aizsardzības spēks,” sacīja Aselborns, norādot, ka gaidāmas diskusijas par katras valsts artavu. “Bet vārdi “novecojis” un “NATO” neiet kopā,” viņš izteicās. Rinkēvičs norādīja, ka NATO ir tikpat svarīga šodien, kā tā bija tās izveides posmā. Rinkēvičs arī atzina, ka izteiktā kritika par nepietiekamajiem aizsardzības tēriņiem ir ļoti pamatota, par to runāts arī Veslā notikušajā samitā, taču uzsvēra, ka Latvija ievēro nospraustos grafikus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+