×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

NATO nolemj izveidot štābus sešās jaunajās dalībvalstīs, arī Latvijā (4)

Foto - LETAFoto - LETA

NATO Militārā komiteja ceturtdien nolēma izveidot starptautiskos štābus sešās Centrālās un Austrumeiropas valstīs, tai skaitā, Latvijā, un iesniegs šo priekšlikumu NATO valstu aizsardzības ministriem, trešdien aģentūrai BNS no Briseles apstiprināja Lietuvas bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Vītauts Žuks.

“Lēmums ir “jā”. Štābi tiks izveidoti,” sacīja ģenerālis.

Viņš norādīja, ka štābs, kurš būs tieši pakļauts NATO vadībai, varētu tikt izveidots Viļņā. Puse no tā personāla būs no Lietuvas, bet otra puse – no citām NATO valstīm.

Citi līdzīgi štābi tiks izveidoti Bulgārijā, Igaunijā, Latvijā, Polijā un Rumānijā, teica Žuks. Štābi jāizveido līdz 2015.gada beigām.

Plānus par štābu izveidi vēl ir jāapstiprina NATO aizsardzības ministriem februāra sākumā.

Viņš uzsvēra, ka ministriem vēl arī jāapstiprina plāni par īpaši augstas gatavības spēku izveidošanu, kā arī jāapspriež jautājums par nepieciešamību izmainīt NATO stratēģiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ar štābiem nekas nebūs līdzēts.Vajag bataljonu jūras kājnieku.Tāpat kā civilajā dzīvē.Mums pilna valsts ar štābos (ministrijās,pašvaldībās,citos kantoros) sēdošajām aizmugures žurkām,kā tos dēvē kara laikā,bet “pievienoto vērtību”ražojošo ļoti maz un ar mazām algām.

  2. Ko nozīmē “štābs”? Lūdzu paskaidrot latviski!

  3. Palika mierīgāk

  4. ĻOTI LABI!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+