×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
11. novembris, 2016
Drukāt

NATO novērtē zemessargu skaita pieaugumu

Foto-LETAFoto-LETA

NATO ģenerālsekretāra vietniece Roza Gotemellere, vakar tiekoties ar Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Jāni Garisonu, pozitīvi vērtēja Latvijas zemessargu skaita palielināšanos, informēja Aizsardzības ministrijas preses nodaļa. Garisons Briselē tikās ar NATO ģenerālsekretāra vietnieci, lai pārrunātu NATO Varšavas samita lēmumu īstenošanu. Saistībā ar Kanādas vadītās daudznacionālās NATO spēku kaujas grupas izvietošanu Latvijā Garisons apliecināja, ka Latvija nodrošinās vajadzīgo infrastruktūru un citu nepieciešamo uzņemošās valsts atbalstu līdz kaujas grupas karavīru ierašanās brīdim. Savukārt Gotemellere uzteica Latvijas panākto progresu pašaizsardzības spēju stiprināšanā un Zemessardzes attīstībā. NATO ģenerālsekretāra vietniece pozitīvi vērtēja iedzīvotāju pieaugošo interesi par dienestu Zemessardzē un zemessargu skaita palielināšanos. Abas amatpersonas bija vienisprātis, ka patlaban ir būtiski integrēt NATO kolektīvās aizsardzības spējas un nacionālās aizsardzības spējas.

 

UZZIŅA

ZemeSsargu skaits

* Kopš Krimas aneksijas 2014. gadā Latvijā pieaugusi interese par dalību Zemessardzē. Pagājušajā gadā Zemessardzē iestājušies 1210 zemessargi, no kuriem lielākā daļa ir gados jauni cilvēki – 991 zemessargs ir vecumā līdz 35 gadiem. Šogad līdz 1. augustam Zemessardzei pievienojušies vēl 617 cilvēki.

* Kopumā pašlaik ir nedaudz vairāk kā 8000 zemessargu, bet līdz 2020. gadam zemessargu skaitu plānots palielināt līdz 13 000.

Avots: NBS

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+