Mobilā versija
Brīdinājums -2.7°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
11. novembris, 2016
Drukāt

NATO novērtē zemessargu skaita pieaugumu

Foto-LETAFoto-LETA

NATO ģenerālsekretāra vietniece Roza Gotemellere, vakar tiekoties ar Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Jāni Garisonu, pozitīvi vērtēja Latvijas zemessargu skaita palielināšanos, informēja Aizsardzības ministrijas preses nodaļa. Garisons Briselē tikās ar NATO ģenerālsekretāra vietnieci, lai pārrunātu NATO Varšavas samita lēmumu īstenošanu. Saistībā ar Kanādas vadītās daudznacionālās NATO spēku kaujas grupas izvietošanu Latvijā Garisons apliecināja, ka Latvija nodrošinās vajadzīgo infrastruktūru un citu nepieciešamo uzņemošās valsts atbalstu līdz kaujas grupas karavīru ierašanās brīdim. Savukārt Gotemellere uzteica Latvijas panākto progresu pašaizsardzības spēju stiprināšanā un Zemessardzes attīstībā. NATO ģenerālsekretāra vietniece pozitīvi vērtēja iedzīvotāju pieaugošo interesi par dienestu Zemessardzē un zemessargu skaita palielināšanos. Abas amatpersonas bija vienisprātis, ka patlaban ir būtiski integrēt NATO kolektīvās aizsardzības spējas un nacionālās aizsardzības spējas.

 

UZZIŅA

ZemeSsargu skaits

* Kopš Krimas aneksijas 2014. gadā Latvijā pieaugusi interese par dalību Zemessardzē. Pagājušajā gadā Zemessardzē iestājušies 1210 zemessargi, no kuriem lielākā daļa ir gados jauni cilvēki – 991 zemessargs ir vecumā līdz 35 gadiem. Šogad līdz 1. augustam Zemessardzei pievienojušies vēl 617 cilvēki.

* Kopumā pašlaik ir nedaudz vairāk kā 8000 zemessargu, bet līdz 2020. gadam zemessargu skaitu plānots palielināt līdz 13 000.

Avots: NBS

Pievienot komentāru

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+