Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Piektdiena, 2. decembris, 2016
9. aprīlis, 2015
Drukāt

NATO pārbauda ātrās reaģēšanas vienības mācībās Čehijā un Nīderlandē

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ceturtdien Čehijā un Nīderlandē NATO sākusi mācības, kurās tiek pārbaudīti jaunizveidotie ātrās reaģēšanas spēki, paziņojusi alianses amatpersona.

Mācībās kopā iesaistīti apmēram 1500 karavīri. Nīderlandē uz manevriem nogādāti 900 vācu un 200 nīderlandiešu karavīri, bet vēl 150 karavīri devušies uz Čehiju, pavēstījis kapteinis Mareks Maršaleks no Apvienoto spēku pavēlniecības Neapolē, Itālijā. “Pirms divām dienām viņi saņēma uzdevumu doties no kazarmām uz pārvietošanas punktu,” Maršaleks pavēstīja Hrudimas lidlaukā, kas atrodas apmēram 100 kilometrus uz austrumiem no Prāgas.

Mācības ar nosaukumu “Noble Jump” tiek organizētas ar mērķi pārbaudīt “Sevišķi ātrās reaģēšanas vienības”, kuras tika nolemts izveidot pērnā gada septembrī alianses samitā Velsā, lai stiprinātu NATO austrumu dalībvalstu drošību apstākļos, kad pieaugusi spriedze attiecībās ar Krieviju. “Galvenais uzdevums ir pārbaudīt jauno koncepciju, kas paredz ātru spēku pārvietošanu dažu desmitu stundu, nevis kā iepriekš – dažu desmitu dienu laikā pēc komandas saņemšanas,” sacīja Čehijas armijas ģenerālmajors Jirži Balouns.

“Scenārijs risinās Baltijas valstīs. Kontekstu varat iedomāties paši,” sacīja Balouns. Līdzīgas ātrās reaģēšanas spēku mācības jūnijā paredzētas Polijā. Oktobrī un novembrī 25 000 NATO karavīri ieradīsies uz vēl vienām ātrās reaģēšanas spēku mācībām Itālijā, Portugālē un Spānijā.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+