×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

NATO pārbauda ātrās reaģēšanas vienības mācībās Čehijā un Nīderlandē

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ceturtdien Čehijā un Nīderlandē NATO sākusi mācības, kurās tiek pārbaudīti jaunizveidotie ātrās reaģēšanas spēki, paziņojusi alianses amatpersona.

Mācībās kopā iesaistīti apmēram 1500 karavīri. Nīderlandē uz manevriem nogādāti 900 vācu un 200 nīderlandiešu karavīri, bet vēl 150 karavīri devušies uz Čehiju, pavēstījis kapteinis Mareks Maršaleks no Apvienoto spēku pavēlniecības Neapolē, Itālijā. “Pirms divām dienām viņi saņēma uzdevumu doties no kazarmām uz pārvietošanas punktu,” Maršaleks pavēstīja Hrudimas lidlaukā, kas atrodas apmēram 100 kilometrus uz austrumiem no Prāgas.

Mācības ar nosaukumu “Noble Jump” tiek organizētas ar mērķi pārbaudīt “Sevišķi ātrās reaģēšanas vienības”, kuras tika nolemts izveidot pērnā gada septembrī alianses samitā Velsā, lai stiprinātu NATO austrumu dalībvalstu drošību apstākļos, kad pieaugusi spriedze attiecībās ar Krieviju. “Galvenais uzdevums ir pārbaudīt jauno koncepciju, kas paredz ātru spēku pārvietošanu dažu desmitu stundu, nevis kā iepriekš – dažu desmitu dienu laikā pēc komandas saņemšanas,” sacīja Čehijas armijas ģenerālmajors Jirži Balouns.

“Scenārijs risinās Baltijas valstīs. Kontekstu varat iedomāties paši,” sacīja Balouns. Līdzīgas ātrās reaģēšanas spēku mācības jūnijā paredzētas Polijā. Oktobrī un novembrī 25 000 NATO karavīri ieradīsies uz vēl vienām ātrās reaģēšanas spēku mācībām Itālijā, Portugālē un Spānijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+