×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. marts, 2015
Drukāt

NATO patruļlidmašīnas nobiedē Kurzemes iedzīvotājus (28)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vairāki Kurzemes reģiona iedzīvotāji šodien pēcpusdienā pauduši satraukumu par spēcīgu troksni, ko, iespējams, radījušas NATO patruļlidmašīnas, kas iesaistītas Baltijas valstu gaisa telpas kaujas operācijas nodrošināšanā.

Vairāki Kurzemes iedzīvotāji stāstījuši, ka pēcpusdienā sprādzieniem līdzīgā skaņa esot bijusi dzirdama gan Rojā, gan Valdemārpilī, Talsos un pat Skrundā.

Talsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Inita Fedko pastāstīja, ka šodien ap plkst.16 Talsos dzirdēti divi spēcīgi sprādzienam līdzīgi trokšņi. Iedzīvotājiem bijusi sajūta, ka skaņas vilnis teju izgāzīs logus. Aculiecinieki teikuši, ka Talsu domes ēkā uz brīdi no skaņas viļņa pat esot nedaudz ieliecies pakešu logs, uzmetot tādu kā kūkumiņu. Arī no pilsētas otra gala pienākušas ziņas par dzirdēto sprādzienam līdzīgo troksni.

Kā pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Talsu daļas komandieris Kaspars Vaivods, sprādzienam līdzīgais troksnis bijis dzirdams arī Laucienē, kas atrodas 12 kilometru attālumā no Talsiem. Tā kā nav saņemtas nekādas ziņas par notikušu gāzes eksploziju vai kādu citu nelaimi, ticamākais, trokšņa avots ir bijusi lidmašīna, atzina Vaivods.

Savukārt Nacionālie bruņotie spēki sociālos tīklos informē, ka NATO patruļlidmašīnas šodien virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas konstatējušas divus Krievijas bruņoto spēku reaktīvos iznīcinātājus “Su-27”.

Iespējams, Kurzemē radīto troksni radījušas tieši NATO patruļlidmašīnas, kas veica kaujas uzdevumu. Mācības šajā reģionā nenotiek. Arī Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis mierināja, ka cilvēkiem par dzirdēto troksni nav pamata satraukties.

NATO patruļlidmašīnas jau šorīt Latvijas tuvumā konstatēja divus Krievijas bruņoto spēku virsskaņas bumbvedējus “Tu-22” un vēl divus reaktīvos iznīcinātājus “Su-27”.

Šogad Latvijas ekskluzīvi ekonomiskajā zonā vai virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritoriālo ūdeņu ārējās robežas regulāri, tāpat kā pagājušajā gadā, pamanīti gan Krievijas karakuģi, gan lidmašīnas. Ir bijuši gadījumi, kad vienā reizē pamanīti vairāki militārie transportlīdzekļi. Kopumā šogad Latvijas ūdeņu tuvumā 26 reizes manīta Krievijas kara tehnika, liecina aģentūras LETA apkopotā Nacionālo bruņoto spēku sniegtā informācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. tie suda spradzieni bija pat dzirdami mersraga ķūļos un vel visur citur neka tie gudrie militarie tur runaa

 2. Ne nu biedē, ne kā, tas viss ir pārspīlēti.

 3. Vakar ap plkst. 16:00 gaju uz mezu pec berzu sulam. vis bija ka parasti , klusu un mierigi. peksni notika pirmais spradziens, tadu troksni izdzirdot es domaju ka man sirctrieka bus, bet pec nepilnas minutes bija otrais blieziens, tas nebija tik skals, un peksni vareja dzirdet ka lidmasina saka rucet, pirmstam neko nevareja dzirdet. troksnis pat bija dzirdams cere, un visa ceres pag.

 4. Nekas, driiz vareesim pa ierakumiem saseesties, tad redzees – kas ir par ko …
  Ja ne, tad satiksimies debesiis vai elle !

 5. nu krievu laikos ik dienas varēja dzirdēt šādas skaņas,kad ļotenes pārsniedza skaņas ātrumu.Vienkārša tautas kurināšana no raksta autora

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Esam mazliet par ilgu dzīvojuši miera apstākļos. Krievu laikos no Tukuma karalidlauka dienā gaisā ik pēc brītiņa cēlās pa divām lidmašīnām reizē un “spridzināja” ne pa jokam. Mūsu žurnālistiņiem tā īsti nav ko rakstīt- Gāga izgājusi ielās “T” kreklā, Kombuļu Inesei zila kleita, armēnis iedevis pa degunu kaut kādam mīkstajam un viss! Labi, ka vismaz NATO lidmašīnas drusku satricināja gaisu- nu būs jāraksta uz Briseli un jāduļķo ūdens pašmājās!

 6. Kolīdz kādam nepatīk noziedzīgā NATO un ASV valdības visatļautība, tā momentā visādi pseidopatrioteļi ar tipiskām vergu dvēselēm, kurām svešs brīvības un suverenitātes jēdziens, par pašcieņu nemaz nerunājot, to taisa par Krievijas aģentu, kas par naudu raksta komentārus un gaida šeit Krievijas tankus ar ziediem rokās. Nožēlojama, ņergaina neliešu banda, kas tēlo baigos patriotus un demokrātus, kaut patiesībā no tā visa viņos nav ne smakas. Viņiem visur krievi rādās un visās pasaules nelaimēs Putins ir vainīgs. Bezgalīgi cērpamu aunu un aitu bars – nekas vairāk.

  • Tev ,mušmire, vajadzētu krāmēt koferus.Ko tu tādā briesmīgā zemē mocīsies, kad Krievijā tik daudz neapdzīvotas vietas.

  • Jāpriecājas,ka ir kas mūs sargā.Vatņiks un kremlīns Uldis Sēne visos portālos propogandē Krievijas politiku un lamā ASV un ES,NATO.

 7. Tie tik ziediņi…

 8. Tukuma novadā tika spridzinātas divas vecas mīnas.

 9. Par nožēlu,lidmašīnai pārslēdzot virsskaņas ātrumu,nerodās tāda skaņa !Pretīgi klausīties šādus melus,ja paši,kas sniedz šādu informāciju,ir debīli,tad nevajag uzskatīt visus par līdzvērtīgiem,kas noticēs šādam bļefam ! Veicot lidmašīnai šādumanevru,ir skaņa,kas atgādina sprādzienu ,bet tā nav tik grandioza,spēcīga,lai to dzirdētu 100km. radiusā,vai tad cilvēki neatcerās šādas skaņas ko radīja lidmašīnas ,pārslēdzot virsskaņas ātrumu,padomju laikā ,Tukumā atradās krievu gaisa spēki,kur bāzējās reaktīvie iznīcinātāji,kuri dienā veica neskaitāmus izlidojumus,tad visām Tukuma dzīvojamo māju logiem vajadzēja būt aizsistiem ar finieri,vai ko tamlīdzīgu,jo nebūtu iespējams stiklot logus !
  Iesaku padomāt ,pirms sniedziet šādu informāciju !!!!………………

  • Lidojoša lidmašīna iekustina gaisu,
   un visos virzienos ar skaņas
   ātrumu izplatās trokšņi un
   spiediena viļņi. Ja lidmašīna
   sasniedz skaņas ātrumu, tad
   spiediena viļņi vairs nevar to
   apsteigt. Skaņas viļņi sablīvējas
   lidmašīnas priekšā blīvi saspiesta
   gaisa slāņa veidā, ko sauc par
   triecienvilni.
   Lai lidotu ātrāk par skaņas ātrumu,
   pilotam jāizlido cauri šai barjerai
   un tā jāpārvar. Lidmašīna,
   pārvarot skaņas barjeru, saņem
   triecienu, jo palielinās gaisa
   pretestība un pēkšņi samazinās
   cēlējspēks. Kad barjera pārvarēta,
   triecienvilnis paliek aiz muguras
   un lidojums notiek atkal
   vienmērīgi.
   Ar virsskaņas ātrumu lidojoša
   lidmašīna rada aiz sevis
   triecienviļņa fronti. Kad šis stipri
   saspiestā gaisa vilnis sasniedz
   zemi, dzirdams spēcīgs troksnis,
   kuru sauc par akustisko blīkšķi. Nem pamacies, nevis gvelz te niekus, pats savam acim redzeju, ka 2lidmasinas uz Z-pusi aizlidoja.

 10. eksplozijai raksturīgs sprādziena troksnis,tad jau lidmašīnas meta bumbas lejā.Sajūta bija briemīga.

 11. Ko jus nidat,pirmos izsaus latgaliesus,lus vel 5 min padzivosiet.Bumbinu uz jums civli

 12. Tad jau SENES kungs gaida krievus ciemos.

 13. Drīz šie nato sāks arī šaut jo rēgosies teroristi.

 14. Cik tad zemu vina lidoja ka spradziens gandriz izgaza logus ?

 15. Lai tie nolāpītie natomeni savāķ savus militāros krāmus un tinas atpakaļ no kurienes nākuši. Laupītāju banda, kas izpostījusi lērumu pasaules valstu un iesaistījusi arī mūspuses prātā apdalītāko tautas daļu savos noziegumos Afganistānā, Irākā, utt. Tagad rada iedzīvotājiem diskomfortu un vēl prasa, lai visi par to priecājās un maksā no savām algām! Kretīnisma kalngals

  • Nu tu esi riktīgs sēne. Varbūt ar sēņu novārījumu nobaidīsi krievu militāristus? Tad tu esi riktīgi indīgā sēne noteikti. Aplejam šos un kārtībā, visiem sandales pret sauli. LABA AIZSARDZĪBA!!! UN NAV DĀRGI!

  • Pēdējā laikā “LA” rakstus centīgi komentē kremļa lakstīgalas.

 16. Ukrainā arī pirms kara brīnījās par itkā sprādzieniem….neuzskatu, ka nav pamata uztraukties!

  • Tagad ir skaidrs, kas tās bija par dīvainām skaņām Kijevā pirms Donbasa krīzes. Tas ir hibrīdkara elements, psiholoģiskais karš. Ir tādas frekvences, pie kurām skaņas avota virzienu noteikt nav iespējams, rodas sajūta, ka skaņa ir visapkārt. Kijevā pirms kara šādi tika apstrādāti cilvēki, lai nobiedētu, ka darīšana ir ar bezmaz ar pašu nelabo, ka tas par ukraiņu grēkiem, ka tautai tā esot zīme, ka tā tiks sodīta. Tagad Ukrainā daudzas tantiņas saka, ka redz kādas “dieva zīmes” bija pirms kara, tās mums vai nu dievs vai nelabais sūtīja, ka būšot karš.

 17. Šaubos, vai tas bija lidmašīnu troksnis. laiks rādīs.

  • PARSNIEDZOT SKANAS ATRUMU 1238km/h vidueji atkariba pec tempreturas lidmasina rada troksni FUU pa majam ganit govis nav uztraukumam pamata

 18. bija pamanīts Putins grib karu lai saņemtu šprotu biznesu.PTFU riebīgi lasit visus šos murgus

 19. IDIOTIZMS KAM LATVIJA IR VAJADZĪGA AR SAVĀM ŠPROTĒM. BESI ŠĪ PROPOGANDA

Draugiem Facebook Twitter Google+