×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. februāris, 2016
Drukāt

NATO rīcība pret Krieviju nav provocējoša, uzsver NBS komandieris (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

NATO rīcība attiecībā uz Krieviju nav provocējoša, telekanālā LNT raidījumā “900 sekundes” teica Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube.

Viņš uzsvēra, ka NATO nav proaktīvs bet ir reaktīvs. Lai kā to censtos pasniegt Krievijas mediji, iepretim dažām NATO gaisa patrulēšanas lidmašīnām ir daudzi desmiti Krievijas lidmašīnu kaujas gatavībā.

Latvijā notikušās NATO mācības, kurās piedalījās 300 – 3500 karavīru, Krievijā tika pasniegtas kā milzīgas, lai gan Krievijas mācībās Rietumu apgabalā piedalījās līdz 100 000 karavīru. Šie mērogi neesot samērojami, teica Graube.

Viņš skaidroja: “NATO valstis ļoti uzmanīgi seko tam, lai mūsu lēmumi netiktu interpretēti, kā situāciju eskalējoši”.

NBS komandieris norādīja, ka atklāta, konvencionāla kara varbūtība ir ļoti niecīga.

Kā ziņots, Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs paziņojis, ka starp Krieviju un NATO ir iestājies jauns aukstais karš.

“NATO politiskā līnija attiecībā pret Krieviju mūsu novērtējumā saglabājas nedraudzīga un slēgta. Var teikt arī asāk: mēs esam noslīdējuši uz jauna aukstā kara laikiem,” Minhenes Drošības konferencē paziņoja Medvedevs. “Teju ne katru dienu mūs pasludina par visbriesmīgāko draudu te visam NATO kopumā, te atsevišķi Eiropai, te Amerikai un citām valstīm. Uzņem biedējošas filmas, kurās krievi sāk atomkaru. Es reizēm domāju: mēs šodien esam 2016. vai 1962.gadā?”

Pēc Medvedeva teiktā, reālie draudi šajā “mazajā pasaulē” slēpjas pavisam citur.

Medvedevs arī paziņoja, ka starp Rietumeiropu un Krieviju pastāv komunikācijas problēmas.

“Intensīvs dialogs par eiroatlantiskās drošības arhitektūru nākotnē, globālo stabilitāti, reģionālajiem draudiem šobrīd ir īpaši nepieciešams. Uzskatu to par nenormālu, ka daudzos virzienos tas ir vienkārši pārtrūcis,” sacīja Medvedevs. “Ir paralizēti mehānismi, kas ļāva savlaicīgi noņemt abpusējas raizes.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Varbūt lētāk un pareizāk būtu tanku, artilērijas vietā iegādāties un izvietot aizsardzības ieročus? Tanks ir triecienierocis! Jā, tanku var novietot aizsardzībā, bet vai būs racionāli? Cik prettanku ieroču var nopirkt par viena tanka cenu? Arī pret helikopteriem ir pretlīdzekļi un ienaidnieks labi zina, ka mums šādu ieroču nav! Katru lielgabalu, tanku var viegli atklāt! Pamēģini tik pat viegli izsekot vīriem, kuru rīcībā ir mobīlie prettanku, pretgaisa ieroči! Domā, ģenerāl, domā, galva ir citam nolūkam paredzēta, ne tikai cepures nēsāšanai un ēšanai!!!

  2. paši šitam vispār ticat?

  3. Latvija pārkrievojas! Nemaniet? Vairākas rīcībspējīgas amatpersonas to intensīvi dara! Tas pats Vešņakovs! Viņš te jūtas, kā savās mājās! Krievu separātistu ir simtiem, tūkstošiem Latvijā! Kak toļko, tak srazu! Un tāpēc! Latvijā vajag Patstāvīgo, divas, trīs NATO kara bāzes! Liepājā, jūras spēki. Latgalē, netālu no Daugavpils vajag uzbliezt NATO kara aviācijas bāzi! Un nelielu bruņu tehnikas, spec bataljonu netālu no Krievijas robežas, Vidzemes labajā malā! Tā būs Drošība un Garantija! Nešaubies ne mirkli!

  4. nē nu pilnigi nemaz:) Atbildēt

    pieliduši lidz pašai krievijas robežai, asv savus tankus un arteleriju vietām vispār uz robežas nolikuši, bet “mēs neprovocejam”

Draugiem Facebook Twitter Google+