Mobilā versija
-0.7°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
20. augusts, 2015
Drukāt

NATO rīko gaisa desanta manevrus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV kopā ar NATO sabiedrotajiem šonedēļ sāks kopš aukstā kara beigām Eiropā plašākos gaisa desanta spēku manevrus “Swift Response”.

Teju 5000 karavīru no 11 NATO dalībvalstīm, sākot ar sestdienu, četras nedēļas piedalīsies vienlaicīgās daudznacionālās gaisa desanta spēku operācijās Vācijā, Itālijā, Bulgārijā un Rumānijā. Manevru mērķis ir sekmēt alianses ātrās reaģēšanas spēku darbības saskaņotību un spēju ātri izvietot bruņotos spēkus, lai atbalstītu spēcīgu un drošu Eiropu. Manevros piedalīsies vairāk nekā 4800 ASV, Bulgārijas, Francijas, Grieķijas, Itālijas, Britānijas Nīderlandes, Polijas, Portugāles, Spānijas un Vācijas karavīru. Manevri ir pirmā reize kopš NATO 1999. gada Kosovas operācijas, kad Eiropā darbojās ASV 82. gaisa desanta divīzija.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+