×
Mobilā versija
+6°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
13. decembris, 2012
Drukāt

NATO samazina ar afgāņu armiju kopējo operāciju skaitu

Foto - AFPFoto - AFP

NATO Starptautiskie Drošības atbalsta spēki (ISAF) ierobežo kopīgās operācijas ar afgāņu kolēģiem, tā vietā koncentrējoties uz gaisa spēku atbalstu un cita veida loģistikas nodrošinājumu, norādīja ģenerālmajors Lerijs Nikolsons.

Ja ASV vadītā koalīcija agrāk lika uzsvaru uz “plecu pie pleca” operācijām ar afgāņu kolēģiem, tad tagad par prioritāti izvirzīts, lai afgāņi spētu tās veikt paši, Rietumu spēkiem pildot tikai atbalsta funkcijas. Nikolsons norādīja, ka afgāņu armija un policija ir ievērojami progresējušas, tomēr tām joprojām nepieciešama palīdzība ar gaisa uzbrukumiem, artilēriju, helikopteriem cietušo evakuācijai, sprāgstvielu neitralizēšanu un speciāliem mīnu likvidēšanai domātiem transporta līdzekļiem.

ISAF strādā ar afgāņu spēkiem, lai tos attīstītu, atzīmēja Nikolsons, piebilstot, ka viņi darīs, ko spēs, lai afgāņu spēku kļūtu patstāvīgi un spētu paši tikt galā ar savām problēmām. “Mēs skatāmies uz sevi kā sekmējošu spēku,” norādīja Nikolsons.

NATO solījusi izvest savus kaujas spēkus no Afganistānas līdz 2015. gadam, bet ASV nelielu skaitu karavīru plāno atstāt arī pēc tam. Pašreiz Afganistānā ir izvietoti aptuveni 66 tūkstoši amerikāņu karavīru, kas ir aptuveni divas trešdaļas no ISAF spēkiem. Nikolsons prognozēja, ka līdz 2014. gada beigām, kad ISAF spēki plāno pamest Afganistānu, afgāņiem koalīcijas papildspēki, visticamāk, vairs nebūs nepieciešami, izņemot gaisa uzbrukumos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+