×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
8. septembris, 2014
Drukāt

NATO samitā izmantoto žogu vedīs uz Kalē imigrantu plūsmas apturēšanai

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Britānijas amatpersonas gatavojas nule Velsā notikušajā NATO virsotņu apspriedē izmantoto drošības žogu piegādāt Francijas ziemeļos esošajai ostas pilsētai Kalē, no kurienes uz Britāniju ceļo liels skaits nelegālo imigrantu, ziņo britu mediji.

Laikrakstā “The Daily Telegraph” ievietotajā publikācijā Britānijas imigrācijas lietu ministrs Džeimss Brokenšīrs no Konservatīvo partijas skaidrojis, ka Kalē ostā ir “nepietiekams nožogojums, kuru nelegālajiem imigrantiem ir pārāk viegli šķērsot”. Tāpēc briti ir apņēmušies Francijas ostas pilsētai piedāvāt divus gandrīz trīs metrus augstus tērauda stiepļu žogus imigrantu plūsmas ierobežošanai. Viens no tiem atradās tieši ap galveno samita sēžu vietu, bet otrs – teju divdesmit kilometru garais žogs – tika apjozts ap Kārdifas pilsētas centru. Brokenšīrs arī norādīja, ka Velsas samita žogs var tikt izmantots drošas autostāvvietas izveidei Kalē ostas teritorijā, kur ceļotājiem bieži nākoties saskarties ar nelegālo iebraucēju radītajām problēmām.

Britānijas imigrācijas lietu ministrs paskaidroja, ka žoga nogādāšana uz Kalē ir uzskatāma par vēl vienu pasākumu mēģinājumos apturēt nelegālo imigrantu plūsmu uz Britāniju. “Mūsu ekonomika turpina augta, un mēs lepojamies ar savu iecietību un spēju pieņemt tos, kuriem patiešām ir nepieciešama mūsu aizsardzība. Taču daudzi cilvēki joprojām mūsu valstī mēģina iebraukt ne jau aizsardzības meklējumos vai vēlmē dot ieguldījumu mūsu ekonomikai. Ikviena interesēs ir, lai šādiem nelegālajiem imigrantiem ir liegti mēģinājumi tikt Britānijā,” publikācijā “The Daily Telegraph” norādīja Brokenšīrs.

Iepriekš Kalē pašvaldības vadītāja Nataša Bušāra draudēja slēgt pilsētā esošo ostu, ja Londona nepalīdzēs Kalē tikt galā ar daudzajiem nelegālajiem imigrantiem, kuru galamērķis ir Britānija. Atzīstot, ka kārtības uzturēšana ostā, pirmkārt, ir Francijas uzdevums, viņa tomēr sacīja, ka pilsētas pašvaldībai ir vajadzīga arī citu palīdzība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+