×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. augusts, 2014
Drukāt

NATO spēku virspavēlnieks Eiropā: mums jābūt gataviem “zaļajiem cilvēciņiem” (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

NATO bruņoto spēku virspavēlnieks Eiropā ģenerālis Filips Brīdlovs intervijā Vācijas laikrakstam “Die Welt” uzsvēra, ka alianse dos militāru atbildi, ja kādā no tās dalībvalstīm notiks līdzīgs iebrukums kā Ukrainā.

“Ja NATO novēros anonīmu ārvalstu spēku ienākšanu suverēnā valstī un ja mēs būsim spējīgi pierādīti, ka šīs aktivitātes veic konkrēta agresorvalsts, tad tiks iedarbināts NATO 5. pants,” sacīja Brīdlovs. NATO līguma 5. pants nosaka to, ka uzbrukums vienai alianses dalībvalstij ir uzbrukums visām dalībvalstīm. “Šādos gadījumos alianses pamatprincips stājas spēkā. Tas nozīmē, ka šādai agresorvalstij tiks dota militāra atbilde,” uzsvēra Brīdlovs.

ASV ģenerālis arī norādīja, ka šobrīd lielākais izaicinājums, ar kuru nākas saskarties NATO, ir jaunā tipa karš jeb tā dēvētais hibrīda karš. Taču, pēc Brīdlova sacītā, militārā alianse veicot nepieciešamos pasākumus, lai būtu gatava arī tam. Norādot uz Krimas precedentu un notikumu attīstību Ukrainas austrumu apgabalos, Brīdlovs uzsvēra, ka aliansei obligāti ir jābūt gatavai atbildēt “anonīmiem karavīriem”. “Godīgi sakot, NATO gatavībai atbildēt “mazajiem zaļajiem cilvēciņiem” šobrīd ir pievērsta vislielākā uzmanība. Bruņoti militārie grupējumi bez atpazīšanas zīmēm, kuri rīko nemierus, ieņem valdības ēkas, musina vietējos iedzīvotājus, apmāca separātistus un sniedz viņiem taktiskos padomus, destabilizē valsti,” skaidroja Brīdlovs.

Viņš norādīja uz riskiem, ka Ukrainas scenārijs ar “zaļajiem cilvēciņiem” var tikt atkārtots arī citās Austrumeiropas valstīs. “Tāpēc NATO jāsper visi nepieciešamie soļi, lai vietējā policija un bruņotie spēki būtu gatavi tikt galā ar šādiem izaicinājumiem,” uzsvēra NATO bruņoto spēku virspavēlnieks Eiropā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. “Ja NATO novēros anonīmu ārvalstu spēku ienākšanu suverēnā valstī un ja mēs būsim spējīgi pierādīti, ka šīs aktivitātes veic konkrēta agresorvalsts, tad tiks iedarbināts NATO 5. pants,” sacīja Brīdlovs.

    Pievēršam uzmanību vārdiem: “…ja mēs būsim spējīgi pierādīti…”. Kamēr pierādīs, tad zaļie jau būs savu misiju izpildījuši.
    Kāpēc vajag identificēt saistību ar kādu valsti?!! Skaidrs, ka bruņutehnika no gaisa nekrīt. Zaļo cilvēciņu gadījumā tie jāiznīcina kā nelikumīgi militāri formējumi – teroristi. bez liekas auklēšanās – tad arī agresors pats sevi atklās…

  2. Izsniedzot TUA, šobrīd pilnīgi nopietni jāskatās, kam tās izsniegt. Labāk neizsniegt, nekā saņemt vel vienu piektās kolonnas aģentu. Par zaļajiem viss ir skaidrs – jākontrolē robeža un sabiedriskie procesi. Ja tādi te uzrodas nelielā skaitā, viņus jāizķer un jāpiedāvā iespēja atgriezties. Alternatīva ir lode pakausī un zem zemes. Ja parādās lielākā skaitā, tad pagaidīt, lai viņi ienāk mazliet tālāk no robežas un tad vienkārši izšaut.

    Un vairs nekādus 9. maijus. Pietiek ļaut 5. kolonnai spēlēt teātri.

  3. musu “pasmaju” seperatistigie” zalie virini paradisies pirmie? Rezekne? Vai tur netiek attieciga infrastruktura sagatavota? Pasmaju policija atlaista? Pasmaju radio sagatavota savam darbam?.. Jeb tas viss tikai ta izliekas?

  4. Man ir jautājums par nekontrolētu migrāciju no Krievijas uz Latviju: kā darba atļaujas un TUA par NĪ ietekmē drošības situāciju?

Draugiem Facebook Twitter Google+