×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

NATO: Ukrainas austrumos tiek ievests Krievijas bruņojums un karavīri (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

NATO novērojusi, kā Ukrainā pēdējo divu dienu laikā iebrauc Krievijas bruņojuma kolonnas, arī tanki, artilērija un kaujas vienības, trešdien pavēstīja NATO spēku virspavēlnieks Eiropā ģenerālis Filips Brīdlovs.

“Pēdējo divu dienu laikā mēs esam redzējuši to pašu, par ko jau ir ziņojusi Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO). Mēs esam redzējuši, kā Ukrainā iebrauc Krievijas tehnika, pamatā Krievijas tanki, Krievijas artilērija, Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēmas, kā arī Krievijas kaujas vienības,” uzturoties Sofijā, sacīja ģenerālis.

“Mums šobrīd nav īsti laba priekšstata par to, cik lielā skaitā. Tomēr mēs esam vienisprātis, ka redzētas ir vairākas kolonnas,” viņš piebilda.

“Mani visvairāk uztrauc tas, ka mums tagad ir situācija, kad bijusī starptautiskā robeža starp Ukrainu un Krieviju pilnībā ir poraina, tā pilnībā ir atvērta,” norādīja Brīdlovs.

“Bruņotie spēki, nauda, atbalsts, apgāde, ieroči plūst turp un atpakaļ pāri robežai pilnīgi pēc vēlēšanās, un tā nav laba situācija,” viņš sacīja.

“Mums ir jāatgriežas situācijā, kad šī starptautiskā robeža tiek respektēta, un līdz ar to tiks sekmēts tas, ka Austrumukrainā tiek izbeigta [bruņojuma un karavīru] piegāžu problēma,” norādīja ģenerālis.

Promaskavisko kaujinieku kontrolētajā Doņeckā otrdien iebraukušas 43 armijas smagās automašīnas bez atpazīšanas zīmēm. Piecās no tām bijušas haubices, vēl piecās – daudzstobru raķešu sistēmas, otrdien paziņoja EDSO.

Tā ir tikai pēdējā epizode notikumu virknē, kad kaujinieku kontrolētajās teritorijās pārvietojamies frontes virzienā redzētas nemarķētas smagās automašīnas.

Konflikts Ukrainā aizsākās februārī, kad Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Suverēnā valstī var brīvi iebraukt kaimiņvalsts militārā tehnika, uzbrukt šai valstij, bet Eiropā militāristi un politiķi tikai vēro, parunā un nekā nedara. Un tas dod Krievijai zaļo gaismu turpināt tādā pat garā. Ir jārīkojas, kamēr nav par vēlu, nevis jāpļāpā.

  2. NĒ krievu nacismam ! Atbildēt

    Putlers gatavo Ukrainas “Anschluss”.

  3. Cik var malt tos pašus melus, bridlov!

Draugiem Facebook Twitter Google+