×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.9°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
11. jūlijs, 2018
Drukāt

NATO uzaicina Maķedoniju pievienoties aliansei (1)

Foto - LETA/REUTERFoto - LETA/REUTER

Maķedonijas armija.

Pēc tam, kad Maķedonijai izdevies atrisināt konfliktu ar Grieķiju par valsts nosaukumu, NATO dalībvalstu līderi trešdien oficiāli uzaicinājuši Skopji pievienoties aliansei.

Pagājušajā mēnesī Skopje un Atēnas panāca vienošanos, ka Grieķijas ziemeļu kaimiņvalsts turpmāk sevi dēvēs par “Ziemeļmaķedonijas Republiku”.

Lai gan šī vienošanās vēl jāapstiprina maķedoniešu referendumā un jāratificē Grieķijas parlamentā, Atēnas atsaukušas savu veto Maķedonijas uzņemšanai NATO.

“Mēs apsveicam vēsturisko Atēnu un Skopjes vienošanos par nosaukuma problēmas risinājumu,” teikts NATO samitā apstiprinātajā paziņojumā. “Saskaņā ar mūsu politiku esam izlēmuši uzaicināt Skopjes valdību sākt iestāšanās sarunas, lai pievienotos aliansei.”

Kopš 1991.gada, kad Maķedonija kļuva par suverēnu valsti, izjūkot bijušajai Dienvidslāvijai, Atēnas to apsūdzēja sava nosaukuma izmantošanā, lai īstenotu teritoriālās pretenzijas uz Grieķijas ziemeļu provinci, kas arī tiek saukta par Maķedoniju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. reāls secinājums Atbildēt

    Nato bloks eskalācijas un nemiera garants pasaulē.. ko pierāda Tuvo austrumu valstiskuma terors un sagrāve. Javien tas nestu mieru par kuru runā. Mieru kam.. rietumu buržuāzijai… ne ilgi, jo ar militārisku un agresīvu retoriku arvien sarežģītāk būs nosargāt savas zeltītās pēcpuses.

Draugiem Facebook Twitter Google+