×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
7. aprīlis, 2013
Drukāt

NATO uzlidojumā Afganistānā nogalināti 11 bērni

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

NATO vadītie Starptautiskie drošības atbalsta spēki (ISAF) 6.aprīļa vakarā veica gaisa uzbrukumu Afganistānas austrumos, un tajā ir nogalināti vismaz 11 bērni, 7.aprīlī paziņoja Afganistānas amatpersonas.

ISAF piedalījās kopīgā operācijā ar Afganistānas spēkiem Kunaras provinces Šigalas apriņķī Pakistānas robežas tuvumā. ”Triecienā tika nogalināti 11 bērni un astoņi kaujinieki, tika ievainotas sešas sievietes,” paziņoja Kunaras provinces administrācijas pārstāvis.

Šigalas apriņķa gubernators Abduls Zahirs apstiprināja šo upuru skaitu un sacīja, ka iedzīvotāji ir aizveduši bērnu līķus uz pilsētas centru, bet ievainotās sievietes ir nogādātas uz Kunaras provinces centrālo slimnīcu.

Gaisa spēku atbalsts tika pieprasīts pēc kaujinieku uzbrukuma Afganistānas un starptautiskās koalīcijas spēkiem, kurā gāja bojā viens amerikānis un tika ievainoti vairāki afgāņi.

ISAF preses sekretārs apstiprināja, ka uzlidojums noticis, bet sacīja, ka līdz 10 sieviešu un bērnu tajā ievainoti, nevis nogalināti. Viņš piebilda, ka kaujinieku uzbrukumā gājis bojā amerikāņu civiliedzīvotājs.

Iekšlietu ministrija paziņoja, ka koalīcijas spēku uzbrukumā nogalināti seši talibu kaujinieki, tai skaitā divi augsta ranga komandieri.

Citā NATO uzlidojumā ceturtdien, 4.aprīlī, Gazni provincē gāja bojā četri afgāņu policisti un divi civiliedzīvotāji. Šis uzlidojums notika pēc talibu iebrukuma policijas postenī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+