×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
27. maijs, 2012
Drukāt

NATO uzlidojumā nogalināta kupla ģimene ar bērniem

tanki

NATO uzlidojumā Afganistānas austrumos nogalināta astoņu cilvēku ģimene, tostarp seši bērni, paziņoja Afganistānas amatpersonas.

“Astoņi cilvēki – vīrietis, viņa sieva un seši viņu bērni – ir miruši. Tas bija NATO veikts uzlidojums. Šim vīrietim nebija nekāda saistība ar “Taliban” vai kādu citu teroristu grupējumu,” pavēstīja Pāktikas provinces valdības pārstāvis Rohulla Samuns.

NATO vadīto Starptautisko drošības atbalsta spēku (ISAF) pārstāvis pulkvežleitnants Džimijs Kamings aģentūrai AFP sacīja, ka starptautiskie spēki pārbauda šīs ziņas.

Civilie upuri ir ļoti jūtīgs jautājums Afganistānā, kas bieži ietekmējis attiecības starp Afganistānas prezidentu Hamidu Karzai un ASV. Karzai tikai pirms divām nedēļām izsauca uz prezidenta pili ISAF komandieri ģenerāli Džonu Alenu un ASV vēstnieku Raienu Krokeru, brīdinot, ka civiliedzīvotāju upuri apdraud pušu attiecības.

Pēc tikšanās NATO un ASV spēki Afganistānā atzina, ka divos atsevišķos uzlidojumos bojā gājuši vairāki civiliedzīvotāji.

Pēdējos piecus gadus pieaug Afganistānas karā bojā gājušo civiliedzīvotāju skaits, pērn sasniedzot jaunu rekordu – 3021, no kuriem lielāko vairumu nogalinājuši kaujinieki, liecina ANO dati.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+