×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. februāris, 2017
Drukāt

NATO valstis nepietiekami finansē aizsardzību (1)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps pusdieno ar bruņoto spēku Centrālās pavēlniecības vadību Floridā.

ASV prezidents Donalds Tramps, apmeklējot ASV bruņoto spēku Centrālo pavēlniecību Floridā, uzsvēris atbalstu NATO, taču atkārtoti norādījis, ka lielākā daļa alianses dalībvalstu atvēl nepietiekami naudas militārajiem izdevumiem.

“Mēs stingri atbalstām NATO,” sacīja Tramps, tiekoties ar amerikāņu militārpersonām Makdila gaisa spēku bāzē Floridā, kur atrodas Centrālā pavēlniecība. “Mēs vienīgi lūdzam, lai NATO dalībvalstis pilnībā un atbilstoši piešķir finanšu līdzekļus NATO aliansei, un daudzas no tām to nedara.” Tikai piecas no NATO dalībvalstīm izpilda NATO ieteikumu aizsardzībai veltīt ne mazāk kā 2% no iekšzemes kopprodukta – tās ir ASV, Grieķija, Igaunija, Britānija un Polija. Latvija un Lietuva apņēmušās šo līmeni sasniegt nākamgad. Trampa priekšvēlēšanu kampaņas laikā Baltijas valstīm bažas radīja viņa izteikumi, ka ievēlēšanas gadījumā viņš gādātu, lai NATO 5. pants, kas nosaka, ka uzbrukums vienai dalībvalstij ir uzbrukums visai aliansei, tiek iedarbināts tikai tām valstīm, kas izpilda savas saistības aizsardzības finansējumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jā Eiropas NATO valstis veltītu vairāk uzmanības savām aizsardzības spējām un pie viena ierobežotu Krievijas peļņu Eiropā, tad krievs sēdētu klusu kā pelīte. Galīgi muļķīgi ir tas, ka Eiropa finansē Krieviju, lai tā varētu attīstīt bruņotos spēkus un draudēt Eiropai. Šis ir viens no nedaudziem jautājumiem, kur Trampam taisnība.

Draugiem Facebook Twitter Google+