Pasaulē

Porošenko: nekad iepriekš neesmu jutis tik spēcīgu atbalstu no NATO līderiem 1

Foto – AFP/LETA

Ukrainas prezidents Petro Porošenko atklājis, ka jautājums par valsts iestāšanos NATO tiks aktualizēts, kad Ukraina būs veikusi nepieciešamās reformas, informē laikraksta “Ukrainskaja Pravda” interneta vietne. “Kad valsts atbildīs visām nepieciešamajām dalībvalsts prasībām, pilsoņi izlems, kā un kad notiks Ukrainas iestāšanās NATO,” sacīja Porošenko.

Vienlaikus viņš norādīja uz milzīgo atbalstu, ko Kijevai šobrīd sniedz militārās alianses līderi. “Nekad iepriekš es neesmu jutis tik spēcīgu atbalstu no valstu līderiem, valdību vadītājiem un NATO dalībvalstu pārstāvjiem. Šis pavisam noteikti ir pagrieziena punkts, Ukrainas un NATO divdesmit gadu ilgās partnerības augstākais punkts,” uzsvēra Porošenko.

Ukrainas prezidents arī paziņoja, ka viņš varētu izsludināt pamieru, ja Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā šodien tiks parakstīta vienošanās par miera plānu karadarbības izbeigšanai Ukrainas austrumos. “Mieram un stabilitātei mums ir vajadzīgas divas lietas. Pirmkārt, Krievijas karavīru izvešana, un, otrkārt, robežas slēgšana,” paziņoja Porošenko. Viņš sacīja, ka uz šodien Minskā gaidāmajām sarunām viņš raugās ar piesardzīgu optimismu. “Šodien pulksten 14:00 pēc vietējā laika Minskā sāksies apspriede. Es aicināšu Ukrainas armijas ģenerālštābu panākt abpusēju uguns pārtraukšanu. Mēs ceram, ka varēsim sākt miera plāna izpildi,” sacīja Ukrainas prezidents.

Jau vakar NATO ģenerālsekretārs Anderss Rasmusens paziņoja, ka Ukrainas un militārās alianses savstarpējās attiecības ir “spēcīgas”, taču “mēs esam apņēmušies tās padarīt vēl spēcīgākas”, attīstot Ukrainas un NATO spēku spējas “strādāt kopā”. Kaut arī sīkākas detaļas par NATO un Ukrainas attiecību uzlabošanas virzieniem pagaidām netiek izpaustas, Porošenko medijiem atklājis, ka tā būs “militāri tehniskā sadarbība”. Dažas NATO dalībvalstis varētu piegādāt Ukrainai augstas precizitātes ieročus, raksta interneta vietne “EurActiv.com”.

LA.lv