×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
17. oktobris, 2016
Drukāt

NATO vienība var ierasties 48 stundu laikā vai pat ātrāk (6)

Ilustratīvs attēls. Foto/LETAIlustratīvs attēls. Foto/LETA

ATO Sevišķi ātrās reaģēšanas vienība nepieciešamības gadījumā Latvijā spētu izvietoties 48 stundu laikā vai pat ātrāk, ierodoties uz mācībām Latvijā, vakar žurnālistiem Rīgā uzsvēra NATO spēku integrācijas vienības Operatīvās pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Saimons Bedmens.

Vakar Latvijā ieradās aptuveni 500 Lielbritānijas karavīru, kuri kopā ar citu valstu militārajām vienībām līdz 31. oktobrim piedalīsies militārajās apmācībās “Sudraba bulta”. Bedmens pastāstīja, ka “Sudraba bultas” mācību mērķis ir panākt, lai dažādu valstu bruņotie spēki pēc iespējas labāk sadarbojas. Krīzes brīdī, NATO militārajām vienībām ierodoties attiecīgajā valstī, ir nepieciešams spēt veiksmīgi sadarboties ar vietējiem bruņotajiem spēkiem. Bedmens sacīja, ka apmācību laikā karavīri veiks gan šaušanas, gan manevrēšanas vingrinājumus.

“Mēs strādāsim ļoti ciešā sasaistē ar Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), palīdzot ar plānošanu, kā arī komunicēsim ar valstīm, kuras sūtīs savus bruņotos spēkus,” norādīja Bedmens. Militārpersona sacīja, ka šobrīd NATO Sevišķi ātrās reaģēšanas spēkus vada Spānija, bet no janvāra to darīs Lielbritānija. No tā brīža Lielbritānijas bruņotie spēki būs gatavi jebkurā brīdī 48 stundu laikā ierasties vietā, kur nepieciešama palīdzība. Bedmens uzsvēra, ka krīzes vietā varētu ierasties arī ātrāk, ja būtu sniegta atbilstoša informācija un brīdinājumi par situāciju, kas veidojas konkrētajā valstī.

Bedmens pauda, ka 2017. gadā notiks vairākas apmācības, lai pārbaudītu šo NATO vienību gatavību, un, iespējams, kādā no tām praksē tiks veikta šī 48 stundu izvietošanās citā valstī. Viņš gan piebilda, ka pārbaudes, visticamāk, notiks kādā citā Eiropas valstī, nevis tieši Latvijā.

Lielbritānijas vēstnieka vietniece Sāra Hārpere žurnālistiem pastāstīja, ka šīs apmācības notiek tāpēc, lai parādītu, ka Lielbritānija atbalsta Latvijas un Eiropas drošību. Šīs apmācības ir daļa no atbalsta programmas, ko Lielbritānija šim reģionam sniedz caur NATO. Hārpere uzsvēra, ka Lielbritānija nepametīs Eiropu, bet tikai Eiropas Savienību, tāpēc viņi vēlas rūpēties par Eiropas drošību. “Šādas militārās mācības notiks arī pēc breksita, jo Lielbritānijai militārā sadarbība ar citām Eiropas valstīm ar NATO starpniecību ir ļoti nozīmīga,” uzsvēra diplomāte.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. krievija neuzbruks. tas 48 stundas ir smiekligas,jo ta nato vieniba jau butu okupeta teritorija. 2 stundas un latvija ir okkupeta… .nevajag lolot iluzijas,bet draudzeties ar krieviju ari.

 2. Kādā citā valstī ,piemēram Polijā ,bet ne Latvijā. Vissssss pēc plāna un loģiski ,48 h -Polijā sanāks ,jo nav jašķērso Suvalku koridors un jauzsāk tiešā kontakcīņa ar agresoru.

 3. Vai pareizak nebutu ja realizetu dzive terminu,uzbrukums ir labaka aizsardziba ? Vai var atlauties gaidit Launuma Imperijas militaro,finansialo,politisko un socilo sabrukumu,kurs,ka ir aprekinajusi visa pasaule pazistami ekonomisti,vesturnieki,politiki,militarie eksperti un izlukdienesti,lidz 2020.gadam ?
  Sava pirmssabrukuma agonija kremla cekisti var veikt vel neskaitamus noziegumus pret civilizeto pasauli.

 4. Spāņi savās ostās Vidusjūrā apkalpo krievu karakuģus,uzpilda degvielu,apgādā ar pārtiku un ūdeni,palielina karakuģu kaujas spējas ,lai viņiem būtu ērta karošana Sīrijā.Spāņi var ātri noreaģēt apmierinot krievu karakuģu vajadzības ,bet to kas notiek Latvijā ,kas atrodas aiz trejdeviņām zemēm saprašana un interese maza.

  • Latvijai jau degvielas nav…
   Vienīgi varētu rašes vojakus indēt ar mūsu “ekoloğiski tīro” pārtiku, tikai, vai liberastiskie rietumi mūs sapratīs ?
   Ka mūs var indēt, to viņi saprot bez žagošanās 🙂

 5. Vispār jau pūķins ,gaidīdams 46 stundas un garlaikodamies,
  te var sastrādāt visu ko…
  Nez vai šis brīdinās ka uzbrūk.
  Salādēs helikopteros tanketes, lielgabalus,gorillas un pļerkstinās uz Rīgu.
  Zemessargiem būs ar sētas mietiem jāatkaujas…

Draugiem Facebook Twitter Google+