×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. februāris, 2012
Drukāt

NATO vienojas par bezpilota lidaparātu iegādi

nato2

NATO piektdien, 3.februārī, panāca vienošanos par piecu izlūkošanas bezpilota lidaparātu iegādi. ASV aizsardzības nozares uzņēmuma “Northrop Grumman” ražotie lidaparāti “Global Hawk” būs nozīmīga NATO sauszemes novērošanas sistēmas daļa. Šīs sistēmas izveide tikusi ilgstoši atlikta.

“Tas ļaus mūsu komandieriem redzēt, kas notiek uz zemes lielā attālumā, ilgā laika posmā, jebkurā diennakts laikā un jebkuros laikapstākļos,” skaidroja alianses ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens. “Nesenā civiliedzīvotāju aizsardzības operācija Lībijā apliecināja, cik nozīmīgas ir šādas spējas.”

Vienošanās par bezpilota lidaparātu iegādi panākta pēc divas dienas ilgās NATO aizsardzības ministru sanāksmes.

Lībijas misijas laikā lielāko daļu bezpilota lidaparātu un novērošanu nodrošināja ASV. Kopš misijas Lībijā NATO šādu tehnoloģiju iegādi bija izvirzījusi par prioritāti.

“Global Hawk” lidaparāti ir spējīgi bez pārtraukuma 18 300 metru augstumā nolidot 24 stundas.

Sauszemes novērošanas sistēmu iegūs 13 NATO dalībvalstis – Bulgārija, Čehija, Igaunija, Vācija, Itālija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Norvēģija, Rumānija, Slovākija, Slovēnija un ASV. Galvenā šīs sistēmas vadības bāze atradīsies Sicīlijā.

Vienošanās par 20 gadus veidotās programmas ieviešanu tika panākta pēc domstarpību atrisināšanas par tās finansēšanu. Lielbritānija un Francija nepiedalīsies programmas finansēšanā, taču tā vietā ļaus NATO izmantot to īpašumā esošos novērošanas lidaparātus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+