×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. februāris, 2016
Drukāt

NATO vienojas par militārās klātbūtnes pastiprināšanu Austrumeiropā (12)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

NATO dalībvalstu aizsardzības ministri vienojušies pastiprināt militāro klātbūtni alianses austrumu flangā, lai atturētu Krieviju no iespējamās agresijas, trešdien paziņoja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Jau iepriekš alianse spērusi soļus, lai vairotu to austrumu dalībvalstu pārliecību, kas jūtas Krievijas apdraudētas. Jaunais plāns paredz tālāku virzību, elastīgus sauszemes kontingentus kombinējot ar ātrās reaģēšanas spēkiem, kurus būtu iespējams ātri izvērst, lai atturētu jebkuru agresoru.

Mērķis ir radīt “daudznacionālu” spēku klātbūtni, tādējādi dodot “ļoti spēcīgu signālu” potenciālajam agresoram, norādīja Stoltenbergs.

“Uzbrukums vienam sabiedrotajam ir uzbrukums visiem sabiedrotajiem,” atkārtoti uzsvēra NATO ģenerālsekretārs, piebilstot, ka uz jebkuru agresijas aktu reaģēs visas alianses dalībvalstis.

Sīkāk plānu pirms jūlijā Varšavā paredzētā NATO samita izstrādās militārie plānotāji, tostarp nosakot konkrētu Austrumeiropā izvietojamo militārpersonu skaitu.
Tomēr jau tagad avoti NATO pavēstījuši, ka rotācijas kārtībā Polijā un Baltijas valstīs paredzēts izvietot vairākus tūkstošus karavīru.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. iki!!! Vai tiešām tu NESAPROTI, ka rietumu valstis tik tiešām BAIDĀS austrumu lielvalsts, jo tā ir NEPAREDZAMA SAVĀS darbībās un sekas jau nav tālu jāmeklē!!! KO TU VĒL GRIBI SAGAIDĪT!!! Varbūt tu gribi NOVĒRST uzmanību no notiekošā Ukrainā un Sīrijā??? KO TU GAIDI….. TAVS komentārs ir ĻOTI divdomīgs!!! ĻOTI, ĻOTI!!! Skaidrs gan ir viens, ka bēgļi Eiropu IZNĪCINĀS UN PATI EIROPA PIE TĀ BŪS VAINĪGA!!! IEKLAUSIES KO SAKA ŽIRINOVSKIS! VIŅŠ VĒL NEKAD NAV MUTI TĀPAT VIEN ATVĒRIS….

 2. Būtu lielāka muļķība NATO atteikties aizstāvēt savu tēlpu. Tās runas par to, kurš ko ir gatavs aizstāvēt bijušas galīgi muļķīgas. Krieviju jāiegrožo un uz mūžām. Lai ceļ dzīves līmeni Narjanmarā.

 3. Tanī pašā laikā Pūķins, sekodams Z-Korejas diktatora pēdās, bruņojas kā apsēsts un dzen savu impēriju bankrotā.

 4. Urā ….. nu es jutīšos drošībā!!!!!

 5. daudz zābaku pa manu zemi staigā Atbildēt

  Nu jau gan pat vistrulākajiem latvāņu lumpeņiem (tipa: “apsveicami!”, “lauku vecis”, “pilsinis” un taml. kustoņiem) vajadzētu būt nepārprotami skaidrs, ka – viss līdz šim un arī pašreiz notiekošais faktiski neierobežotas militārās invāzijas, neprognozējamas militāragresīvā potenciāla eskalācijas un nekontrolējami masīvas militārhistēriskās propagandas vājprāts ir nekas cits, kā neapšaubāma un pat demonstratīvi brutāla “ārkārtīgi inovatīva” OKUPĀCIJA “ar modernu hibrīdģeopolitisku koncepciju”.

 6. Ļoti labi! Bet Mūsu augstām, kompetentām amatpersonām vajag Momentāli uzrunāt, piedāvāt Nato Nākt iekšā Latvijā un uzstādīt Patstāvīgu Nato kara aviācijas bāzi! Latgalē, netālu no Daugavpils uz krievijas robežas pusi! Latvijā vajag Patstāvīgu Nato armijas klātbūtni! Un tieši kara aviācijas lidlauku, Nato aviācijas, raķēšu bāzi Latgalē! Blakus krievijas robežai! Tas būs tesiens starp kājām kremlim, Komunistiem! Bet Drošība Mums Mūsu Baltijas reģionam! Mēs galu galā esam teiksim frontes līnija, josla kura ir Super svarīga! Un tapēc vajag piedāvāt Nato vadītājiem, viņu admirāļiem, armijas smadzenēm Nākt iekšā Latvijā un ieņemt Pozīcijas! Tas būs Milzīgs Trumpis Mums visiem, kuri grib pasargāties, justies droši no krievu draudiem! Mēs esam Nato! Mums vajag vislabāko, Modernāko aizsardzību! Es domāju Nato armijas smadzenes, protams būs ar viesiem 10 par! Ieņemt šīs pozīcijas, pilnīgi blakus krievijai! Mēs un Nato, taču nekādā gadījumā netaisamies uzbrukt, draudēt krieviem! Un tieši tapēc, pastāvīgā Nato armijas klātbūtne Latvijā, Baltijas centrā būs Drošības garants Mums visiem! Ziemeļ eiropas, Mūsu triju Republiku iedzīvotājiem! Stoltenbergs un Nato vadība/admirāļi ir jāuzaicina ierasties Latvijā un iepazīties ar reālajām iespējām! Let’s go Nato! Mums vajag Jūsu Drošību! Šim galvenā lēmuma, piekrišanas datumam ir jābūt Svētku dienai Latvijā! Un tapēc lai Nato uzbliež Modernāko kara aviācijas bāzi ar pieklājīgu iznīcinātāju parku un Modernāko raķešu kompleksu! Mēs Latvieši esam par! Liepāja, Nato jūras spēku Bāze. Un kopā ar Mūsu armiju, zemessargiem, vienu, otru bruņu tehnikas, motertehnikas bataljonu Vidzemes labajā pusē, netāli no krievijas robežas! Bet Modernāko Nato kara aviācijas bāze, Latgalē, Number One! Un tapēc, Mūsu dažām gudrām galvām ir jābīda Nopietnas sarunas, lai šis Plāns, Projekts izdodas! Nevis maziņš štābiņš Pārdaugavā, uz Kalnciema ielas. Dievs dod lai izdodas un top jauna, droša aizsardzība Latviešu zemē, Baltijas centrā, visai Mūsu pusei!

  • 🙂 es ta skatos, ka tu un visa NATO laikam sez apdirsamies zem galda no tas Krievijas agresijas 🙂 smiekli nak! Likas tas , ka visi varenas rietumu valstis boidas no vienas austrumu. stulbums!

 7. Ir arī laba ziņa no NATO – tāpēc jau Pliners bļaustās …Nu nevarēs kā tai BBC filmā jau pat uzsākt ”Latgales tautas republiku” un tad palīdzēt ar grāvmalās atrastiem tankiem…

 8. Tas ir apsveicami!. It īpaši, ka no dažādām valstīm būs karavīri. Tas pierādīs, ka Latviju””Ōkupē”””viena valsts , bet palīdz NATO daudzvalstu alianse!

Draugiem Facebook Twitter Google+