Viedokļi
Aptaujas

“Nauda iztērēta, rezultāta nav”. Kā jūs iespaidojis ģimenes ārstu streiks? 16

Foto LETA

Bitīte Baune, Limbažu novads:

“Mana ģimenes ārste streiko, bet tas mani īpaši nav iespaidojis, jo visus pakalpojumus, kas šobrīd vajadzīgi, saņemu vai nu pie ģimenes ārstes palīga, vai māsiņas. Ja gadītos kas nopietnāks, brauktu uz Rīgu pie labiem speciālistiem, jo uzskatu, ka veselība cilvēkam ir pats galvenais, ja vajag, jāmeklē maksas pakalpojums. Jau agrāk Rīgā esmu izmantojusi iespēju saņemt kvalitatīvāku medicīnas pakalpojumu. Taupīt var kur citur, nebraukt un teikt, ka veselības dēļ žēl izdot naudu – tas nav prātīgi. Vēlāk var iznākt maksāt daudz vairāk. Ģimenes ārstu finansiālās lietās neesmu iedziļinājusies, bet zinu, ka ārsti vēlas panākt uzlabojumus, tāpēc streikošanu atbalstu.”

Mārcis Paegļkalns, Jēkabpils:

“Esmu pirmās grupas invalīds, man var rasties sarežģījumi ne tikai tad, kad ārsti streiko, bet arī tad, kad atrodas atvaļinājumā, kā tas šobrīd ir ar manu ģimenes ārsti. Aizvietotāji norīkojumus raksta tad, ja ir kas akūts. Iekaisuma dēļ mani nācās vest uz Rīgu, bet Rīgas speciālists pateica, ka viņš nevar man izrakstīt noteiktas antibiotikas, pirms nav veikti divi specifiski izmeklējumi, kur audzē baktērijas. Vēlējās likt mani Rīgas slimnīcā, bet brīvas vietas nebija. Patiesībā brauciens uz Rīgu sanāca pa tukšo, nauda iztērēta, bet rezultāta nav. Var vērsties Jēkabpils slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Bet streika sākumā viņi nedrīkstēja izrakstīt recepšu medikamentus, jo nebija operatīvi pieejama slimības vēsture un agrāk lietoto medikamentu saraksts. Noskaidroju, ka tagad sakarā ar e-veselības sistēmas ieviešanu uzņemšanas nodaļai ir pieejama visa informācija – gan slimības vēsture, gan tas, kādi medikamenti lietoti.”

Edīte Zandmane, Saldus novads:

“Lai streiko! Ceru, ka kaut ko arī panāks. Varbūt tad mazāk jauno ārstu meklēs darbu ārzemēs. Pēdējos gados redzu – mana ģimenes ārste ir ļoti noslogota, grūti ar visu tikt galā.”

LA.lv