Mobilā versija
Brīdinājums +4.8°C
Elīna, Drosma, Drosmis
Ceturtdiena, 19. oktobris, 2017
23. jūlijs, 2017
Drukāt

“Nauda iztērēta, rezultāta nav”. Kā jūs iespaidojis ģimenes ārstu streiks? (11)

Foto LETAFoto LETA

Bitīte Baune, Limbažu novads:

“Mana ģimenes ārste streiko, bet tas mani īpaši nav iespaidojis, jo visus pakalpojumus, kas šobrīd vajadzīgi, saņemu vai nu pie ģimenes ārstes palīga, vai māsiņas. Ja gadītos kas nopietnāks, brauktu uz Rīgu pie labiem speciālistiem, jo uzskatu, ka veselība cilvēkam ir pats galvenais, ja vajag, jāmeklē maksas pakalpojums. Jau agrāk Rīgā esmu izmantojusi iespēju saņemt kvalitatīvāku medicīnas pakalpojumu. Taupīt var kur citur, nebraukt un teikt, ka veselības dēļ žēl izdot naudu – tas nav prātīgi. Vēlāk var iznākt maksāt daudz vairāk. Ģimenes ārstu finansiālās lietās neesmu iedziļinājusies, bet zinu, ka ārsti vēlas panākt uzlabojumus, tāpēc streikošanu atbalstu.”

Mārcis Paegļkalns, Jēkabpils:

“Esmu pirmās grupas invalīds, man var rasties sarežģījumi ne tikai tad, kad ārsti streiko, bet arī tad, kad atrodas atvaļinājumā, kā tas šobrīd ir ar manu ģimenes ārsti. Aizvietotāji norīkojumus raksta tad, ja ir kas akūts. Iekaisuma dēļ mani nācās vest uz Rīgu, bet Rīgas speciālists pateica, ka viņš nevar man izrakstīt noteiktas antibiotikas, pirms nav veikti divi specifiski izmeklējumi, kur audzē baktērijas. Vēlējās likt mani Rīgas slimnīcā, bet brīvas vietas nebija. Patiesībā brauciens uz Rīgu sanāca pa tukšo, nauda iztērēta, bet rezultāta nav. Var vērsties Jēkabpils slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Bet streika sākumā viņi nedrīkstēja izrakstīt recepšu medikamentus, jo nebija operatīvi pieejama slimības vēsture un agrāk lietoto medikamentu saraksts. Noskaidroju, ka tagad sakarā ar e-veselības sistēmas ieviešanu uzņemšanas nodaļai ir pieejama visa informācija – gan slimības vēsture, gan tas, kādi medikamenti lietoti.”

Edīte Zandmane, Saldus novads:

“Lai streiko! Ceru, ka kaut ko arī panāks. Varbūt tad mazāk jauno ārstu meklēs darbu ārzemēs. Pēdējos gados redzu – mana ģimenes ārste ir ļoti noslogota, grūti ar visu tikt galā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Tik stulbu streiku grūti bija iedomāties agrāk!Ja vēl tie ģimenes ārsti būtu kompetenti…Nu bija jāiet uz arsu,izejas nebija.Jā,dārgi,tikai,ir rezultāts.Pie ģimenes ārsta – izraksta dārgas zāles,un viss…

 2. Šo sēdēšanu uz ,,diviem beņķiem” (privātā prakse un valsts apmaksāts mediķis) sen bija jālikvidē .Tie mediķi, kuri strādāt valsts medicīniskā aprūpē,saņem pelnīto algu,valsts pensijas utt. un tiek apgādāti ar iekārtām un materiāliem ,telpām,Privātās prakses pašas lai meklē sev telpas ,sertificē,nekādu īrēšanu no valsts medicīnas iestādēm un lai ,,bīda” savu veiksmīgo biznesu,kā to izdarīja zobārsti,klusi aizpeldēja privātā biznesa zonā .Ja nepieciešama nauda ,banku mums daudz.

 3. Atbalstu gimenes ārstus Atbildēt

  Valdībai jāstrādā ar smadzenēm nevis jārīvē dibeni krēslos! Gana solījumu, gana (d)eformu! Jūtu ZZS nevelk, galīgi nevelk… demonstrējot varu un neiedziłinoties elementārā risku un priekšrocību noteikšanā, (d)eforma aiz (d)eformas, rindas uz valsts pakalpojumiem kā ir, tā ir, atalgojums kā bija pirmskrīzes, tāds arī ir, sola un solījumus nepilda. Uzurpatori no NVD jau kał nākamo sodīšanas (d)eformu… Būtu ierēdñi ierotēti gimenes ārstu lomā, tad redzētu, ko ievārījuši… Čakša varētu būt LGĀA priekšsēde un Veide – ministre, tā , lūk, būtu reforma, kas nepieciešama. Skolotājus (d)eformē kā vien var. Kad beidzot būs kārtība šajā valstī?

 4. Nekā!Ja man vajag reālu palīdzību,jāgriežas maksas medicīnā.Bet iet pie ‘ģimenes ārsta reizi trīs mēnešos lai dabūtu receptes – man to vajag?!

 5. Iepriekšējā krīze sākās kad lizda uzstādija prasības budžetam neko nedodot pretī.Un ko var dot ja par pedagogiem(skolotājiem)kļūst tie kas ir izkrituši no citām iespējām!Nu,tagad vēl arī ārsti.Tiem pienāktos vairāk,tak eksistē maksas medicīna.Oh kādi cenrāži!Nācās saskarties…Ergo – pacels kādam,nāksies celt arī pārējiem.Pie kā tas novedīs?

 6. REZULTĀTA NAV!?? KĀ var būt, ja valdība un ministre SABOTĒ prasības????? KĀ var būt pedagogu prasību ignorēšana, ja lietu nevēlas valdība atbalstīt, bet tikai atrunājas un SABOTĒ??? KĀ KAUT KAS VALSTĪ VAR UZLABOTIES, JA VALDĪBA NESTRĀDĀ ATTIECĪGO NOZARU SPECIĀLISTU LABĀ???? GRIBAS MINISTREI PAJAUTĀT: KUR IR ARĪ MEDICĪNAS MĀSIŅU NORMĀLA SAMAKSA PAR DARBU???? LAI DAKTERI STREIKO! MANA ĀRSTE STRĀDĀ AR ATDEVI UN INTERESI PAR SAVIEM PACIENTIEM! VARBŪT NEŠPETNĀ MINISTRE ATTAPSIES STRĀDĀT, NEVIS MUĻĶĪGI RUNĀT UN UZVESTIES KĀ SKUĶIS!?? Kauna nav! Elementāras prasības NEGRIB SAVEST KĀRTĪBĀ! KĀPĒC VISPĀR SĀKĀS STREIKS??? NO ZILA GAISA ĀRSTI UZ TĀDU SOLI NEBŪTU GĀJUŠI! TĀPAT KĀ SKOLOTĀJI, KURUS REGULĀRI IZŅIRDZA SOLOT UN SOLOT… CIK ILGI VAR TĀ UZVESTIES VALDĪBA??? KĀDS IR VALDĪBAS MĒRĶIS????

 7. Lai tik streiko. Ilgi. Tas tikai uzskataami paraada, ka shie ‘gjimenes aarsti’ kaa instituucija nevienam nav vajadziigi, un patiesiibaa ir likvideejami. Likvideejami ‘kaa shkjira’, kaut vai ar staljina metodeem.

 8. Kāda jēga no ģimenes ārsta, ja viņš , salīdzinot ar kādreizēji lauku dakteri, nekā nemāk??? Tikai izraksta nosūtījumu, ja viņam prasa, izraksta tās zāles, kuras viņam prasa, ja nelūdz, viņš pat neizmērī asinsspiedienu, par izklausīšanu nemaz nerunājot.

 9. beidziet vienreiz ākstīties ar tiem ” ģimenes ” ākstiem !
  atpakaļ poliklīnikas !
  agrāk nezkāpēc katrs zināja ,
  pie kā iet ,
  bez liekiem rijīgiem ,nekompetentiem starpniekiem !

 10. Jāturpina.100% atbalstu!

 11. ”Popular Mehanic”bija parādīts diagnostikas komplekss.Tas iemontēts mazā autobusiņā.Iekārta ātri skenē pacientu un zibenīgi izlemj,pie kāda ārsta viņu sūtīt tālā,ja tas ir nepieciešams.Mēs tajā jezgā esam aizmirsuši kādā gadsimtā dzīvojam.

Franks Gordons: Iegansts raganu medībām (23)Paziņo deviņus paņēmienus, ar kuriem ASV apdraudot Krievijas suverenitāti.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Valsts pārvaldē grēkojušie nonāk “Latvijas gāzē”!

Bijusī Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, kurai šo amatu nācās pamest, jo viņai netika pagarināta pielaide valsts noslēpumam, visticamāk, kļūs par “Latvijas gāzes” topošā meitasuzņēmuma “Gaso” valdes priekšsēdētāju, vēstīja Latvijas Televīzija.

“Latvijas gāzes” padomes priekšsēdētāja vietnieks Juris Savickis stāstīja, ka uz šo amatu esot vairāki kandidāti, bet reālākā esot tieši Pētersone-Godmane. Uzņēmumā “Latvijas gāze” (“LG”) darbu raduši vairāki bijušie politiķi un valsts pārvaldes darbinieki – bijušais premjers Aigars Kalvītis, viņa bijušais padomnieks drošības jautājumos Raimonds Lazdiņš, bijušais ministrs Vinets Veldre, bijušais Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume, bijusī Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane, Tieslietu ministrijas juristes, kuras gatavoja dokumentus par gāzes tirgus atvēršanu Latvijā, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā kādreiz strādājušais Jānis Eisaks, kurš iepriekš iestādē atbildēja par gāzes jautājumiem.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Laima Geikina: Vai mēs vēlamies pārmaiņas izglītībā? (17)"Kurš no jums ir bez grēka, lai pirmais met akmeni uz viņu!" (Jņ 8:7)
Draugiem Facebook Twitter Google+