Latvijā
Politika

Nākamgad paredzētas piemaksas ģimenēm ar bērniem 16

Foto – Shutterstock

No nākamā gada 1.marta piemaksa pie ģimenes valsts pabalsta par diviem bērniem vecumā līdz 20 gadiem būs 10 eiro mēnesī, par trīs bērniem – 66 eiro mēnesī, bet par katru nākamo bērnu – vēl par 50 eiro vairāk, šodien apstiprināja valdība.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Labklājības ministrija (LM), ja, piemēram, ģimenē būs četri bērni, piemaksa būs 116 eiro mēnesī, ja pieci – 166 eiro.

Šodien valdības sēdē pieņemtie grozījumi “Noteikumos par ģimenes valsts pabalsta un piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalsta un piemaksas piešķiršanas un izmaksas kārtību” ir nākamais solis pēc Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtajiem grozījumiem Valsts sociālo pabalstu likumā. Grozījumi paredzēja, ka no nākamā gada ģimenes valsts pabalsta apmērs būs atkarīgs no audzināmo bērnu skaita.

Vienlaikus saskaņā ar izmaiņām Valsts sociālo pabalstu likumā no 2018.gada 1.janvāra ģimenes valsts pabalstu maksās līdz bērna 20 gadu vecuma sasniegšanai, kamēr tie mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē un nav stājušies laulībā. Tāpat no nākamā gada 1.janvāra pabalstu maksās arī par bērnu, kas atbilstoši valsts vai pašvaldību finansēto vietu skaitam uzņemts profesionālās izglītības programmās un saņem stipendiju.

Kā ziņots, Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā, paredzot, ka no nākamā gada ģimenes valsts pabalsta apmērs būs atkarīgs no audzināmo bērnu skaita.

Ģimenes valsts pabalsti netiks grozīti, proti, arī nākamgad pabalsta apmērs par pirmo bērnu joprojām būs 11,38 eiro, par otro – 22,76 eiro, par trešo – 34,14 eiro, bet par ceturto un nākamajiem bērniem – 50,07 eiro. Tomēr no nākamā gada paredzēts noteikt piemaksas, kas būs atkarīgas no bērnu skaita. Piemaksu apmēru gadījumā, ja ģimene audzina divus vai vairāk bērnu, paredzēs Ministru kabineta noteikumi.

Likumā paredzēts noteikt, ka piemaksas izmaksās ne vēlāk par nākamā gada 30.aprīli.

LA.lv