Mobilā versija
-0.1°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Svētdiena, 4. decembris, 2016
21. jūnijs, 2013
Drukāt

Nauda “sabojā” cilvēkus


Foto - LETAFoto - LETA

Bieži dzirdēti prātojumi, ka nauda sabojā cilvēkus. Tagad šim apgalvojumam atrasts arī zinātnisks pamatojums, informē ASV raidsabiedrība “CNBC”.

 

Pētījumu par cilvēka attiecībām ar naudu veikuši Jūtas un Hārvarda universitātes pētnieki. Tajā iesaistījās 324 cilvēki, kuri, sadalīti divās grupās, pildīja virkni pārbaužu un testu. Pētījumā tika analizēta cilvēku rīcība situācijās, kurās viņiem būtu jāizšķiras par ētisku vai neētisku rīcību. Vienai daļai dalībnieku par neētisku rīcību tika piedāvāta nauda, otrai par to netika bilsts ne vārda. Izrādījās, ka vairāk bija to cilvēku, kuri neētiski būtu gatavi rīkoties, ja par to saņemtu naudu. “Mēs nelūdzām pastrādāt briesmīgas lietas, bet, piemēram, no biroja nozagt kādu priekšmetu,” stāstījusi pētījuma līdzautore Kristīna Smita-Krova. “Tas tikai pierāda, cik mūsu priekšstati par sevi var būt mānīgi. Šie ir ļoti normāli cilvēki, bet ar korupciju varam saskarties mēs visi. Viņi zaudēja kontroli pār citām vērtībām. Svarīga kļuva tikai paša ieinteresētība naudā. Viņi koncentrējās uz pašlabumu, kādu varētu sniegt pieņemtais lēmums, nevis citu cilvēku interesēm.”

 

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+