×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. decembris, 2012
Drukāt

Nauda septiņu draudžu projektiem 


Foto - LETAFoto - LETA

Rietumu bankas labdarības fonds šogad iepriecinājis septiņu reliģisko konfesiju draudzes, konkursā “Latvijas Sakrālais mantojums” piešķirot naudu dievnamu jumtu un fasādes remontiem, altārgleznas restaurācijai un citām vajadzībām.

 

Lai spriestu par sadarbību nākotnē un rastu ierosmes jauniem labdarības projektiem, Rietumu bankas (RB) akcionārs Arkadijs Suharenko un labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna uz tikšanos Adventes laika noskaņā bija uzaicinājuši draudžu pārstāvjus un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītāju Juri Dambi. Viņš kā eksperts palīdzēja izvērtēt konkursam “Latvijas Sakrālais mantojums” iesūtītos vairāk kā 100 projektus un izraudzīties uzvarētājus. J. Dambis uzsvēra – zinot, cik grūti Latvijā veicas ar kultūras mantojuma saglabāšanu, jo valstij trūkst naudas, ļoti nozīmīgi, ka banka spēj palīdzēt. RB labdarības fonds sakrālā mantojuma saglabāšanai šogad piešķīris 15 000 latu.

Ko draudzes darīs ar šo finansējumu?

Krāslavas Sv. Ludvika Romas katoļu baznīcas draudzes prāvests Eduards Voroņeckis stāsta, ka 1767. gadā iesvētītās baznīcas restaurācijā darbu pietiks vairākām desmitgadēm, un par RB labdaru piešķirto naudu restaurēs sānu altārgleznu.

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Liepājas Sv. Trīsvienības draudzes dekāns Pēteris Kalks priecājas, ka nākampavasar varēs sākt torņa jumta remontu.

Mālpils evaņģeliski luteriskā baznīca iecerējusi atjaunot 19. gadsimta bronzas lustru. “Savulaik lustrā dega 18 sveces, tagad būs 18 spuldzes,” stāsta Mālpils draudzes pārstāve Ieva Pauloviča.

Alūksnes novada Opekalna evaņģēliski luteriskā baznīca ir visaugstāk virs jūras līmeņa uzceltā baznīca Latvijā. Tā ir augstu kalna galā, un tajā mēdz iespert zibens, tāpēc bija ļoti nepieciešams zibensnovedējs. Tagad būs nauda tā uzstādīšanai.

Opekalna baznīcas draudzes pārstāve Sana Raipale stāsta, ka reizēs, kad baznīcā notiek koncerti, tā ir ļaužu pilna, jo cilvēki novados alkst pēc augstvērtīgas mūzikas. “Tādu var atvest no lielpilsētas, un varbūt ir vērts padomāt par atbalstu šādu koncertu rīkošanai,” Sana ierosināja, un Arkadijs Suharenko novērtēja to kā labu ideju.

Vēl RB labdarības fonds piešķīris naudu Asares evaņģēliski luteriskās baznīcas durvju restaurācijai, Grīvas Sv. Nikolaja pareizticīgo baznīcas jumta un torņa remontam un Tiskādu vecticībnieku kopienas lūgšanu nama remontam.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+