×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. jūnijs, 2012
Drukāt

Nauda sociālo pakalpojumu attīstīšanai


Lai veicinātu sociālo pakalpojumu attīstību Latvijas reģionos, 
no Eiropas Sociālā fonda saņemts papildu atbalsts vēl četru projektu īstenošanai.
 Biedrība “Latvijas Nedzirdīgo savienība” projektā “Nepalikt vieniem klusumā” Rīgā iecerējusi izveidot sociālās rehabilitācijas centru, kurā personas ar dzirdes traucējumiem saņems dažādu nozaru speciālistu konsultācijas un pakalpojumus.

 

Jaunums nedzirdīgo sociālajā rehabilitācijā ir īpaši apmācītas atbalsta personas, kuras sniegs fizisko, emocionālo un informatīvo atbalstu mērķgrupai grūtniecības laikā, dzemdībās un pēcdzemdību periodā.

Savukārt Jūrmalas Diabēta biedrība plāno izveidot Dienas centru sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai pirmspensijas un pensijas vecuma personām. Projekta laikā 80 pilsētas iedzīvotāji, kuri slimo ar diabētu, saņems psiholoģisko atbalstu, medicīnisko rehabilitāciju un ūdens terapiju, varēs attīstīt savas sociālās un darba prasmes, kā arī piedalīties izglītojošos atbalsta pasākumos un citās aktivitātēs.

Pārgaujas novada Straupes pagastā biedrība “Ģimenei un veselībai” paredzējusi īstenot sociālās rehabilitācijas programmu Vidzemes reģiona bērniem ar dažādu veidu atkarībām vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Jaunieši, ņemot vērā katra individuālās vajadzības, varēs iesaistīties dažādos programmas īstenošanas posmos – problēmas agrīnā diagnostika, motivēšana, pretrecidīva posms, sociālo un funkcionālo prasmju attīstīšana, nodarbinātība. Programmas laikā tiks veidotas arī vecāku atbalsta grupas.

Biedrība “Dižvanagi” Liepājā pilnveidos sniegto atbalstu vecākiem, kuriem ir bērns ar invaliditāti. Projekta gaitā paplašinās atbalsta grupu nodarbību saturu, piesaistot dažādus speciālistus – garīgo aprūpētāju, uztura speciālistu, fizioterapeitu, ārstu homeopātu. Plānots izveidot arī bērnu rotaļu stūrīti, lai atbalsta grupu nodarbībās varētu piedalīties arī tie vecāki, kuriem šajā laikā nav kas pieskata bērnus.

Līdz ar to kopumā līdz 2012. gada otrajam ceturksnim sociālo pakalpojumu attīstīšanai reģionos ir atbalstīti 97 projekti, kuru finansējuma kopējā summa ir 8,8 miljoni latu. Pateicoties Eiropas Sociālā fonda atbalstam, ģimenes videi pietuvinātus sociālos pakalpojumus saņem vairāk nekā 17 000 Latvijas reģionu iedzīvotāju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+