×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. februāris, 2016
Drukāt

Nauda un barikādes (8)

Barikades013

“LA” turpina saņemt lasītāju vēstules par to, vai barikāžu dalībniekiem piešķiramas priekšrocības kā pateicība par līdzdalību valsts nosargāšanā. Publicējam divus pretējus viedokļus.

 

Kurš grib šķelt?

Bet kurš tad īsti grib šķelt tautu?

Vai tas ir Ražuka kungs, kurš mierīgi un nosvērti izskaidro savu pozīciju, vai tie ir neapmierinātie, kuri saskata tautas šķelšanas iespēju, ja barikāžu dalībniekiem samazinās pensijas neapliekamo minimumu? Kaut kā dīvaini izskatās, ka neapmierinātie nevis cenšas panākt, lai atvieglojumus saņemtu vairāk cilvēku, bet gan paziņo, ka taisnīgi šo jautājumu nav iespējams izlemt un tādēļ atvieglojumus nevajag nevienam (nu, labi, lai tiek ievainotajiem). Vai tā nebūtu pārprasta vienlīdzība? Vai drīzāk tauta jau nav sašķelta tāpēc, ka ir cilvēki ar deputātu algām un ir ļaudis ar pensiju 300 eiro apmērā (un mazāk)? Vai sašķeltību neveicina tas, ka vieni var braukt atpūsties uz Kanāriju salām, kamēr citi katru dienu kopj savu zemīti un lopiņus? Totālu vienlīdzību panākt diezin vai ir iespējams. Tādēļ labāk beigsim šo rīdīšanas kampaņu un ļausim Saeimai mierīgā garā izlemt par atvieglojumu iespējām. Var būt, ka bijušie barikāžu dalībnieki nākamajās vēlēšanās to atcerēsies.

Juris Lezdiņš Rīgā

 

Svēts pienākums

Es kā barikāžu dalībnieks protestēju pret R. Ražuka idejām. Manuprāt, tie, kuri gāja uz barikādēm ar nolūku nopelnīt, nav īsti valsts aizstāvji. Par sildīšanos pie ugunskura par tām dienām visiem samaksāja darbavietas. Es un mani līdz­biedri braucām tādēļ, ka toreiz prese, radio un televīzija aicināja tos, kuri jūt patriotismu, atbildību pret savu valsti, lai dodas uz Rīgu, uz barikādēm. Un tur mēs šo pienākumu izpildījām. Jo katram godīgam pilsonim ir svēts pienākums aizstāvēt savu valsti, savu tēvzemi, un ne par maksu. Nebūsim tādi, kas visu dara par naudu!

(Citādi ir ar kritušo tuviniekiem un cietušajiem, par atbalstu viņiem lai spriež valdība.)

B. Borisovs Jelgavā

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Arī piekrītu, ka nekādus pabalstus nevar sniegt par savas Valsts brīvības alku piepildījumu. Tur bija visu Latvijā dzīvojošo TAUTĪBU PĀRSTĀVJI, BET TAGAD ĻOTI bieži dzirdu – dzirdējuši tikai latviešu valodu. Nē – pie telefona – telegrāfa centrāles dežurējām un sarunājāmies daudzās valodās. Nedrīkst otreiz dzīvē nenovērtēt arī citu tautību pārstāvjus! Toreizējo brīvības elpu juta visi Latvijā dzīvojošie, daudzos amatos bija cittautieši, kuri deva autobusus, citus pasāķumus (ar tehniku) veica, lai visi kopā dotos uz barikādēm. To nedrīkst vērtēt naudā, citādi citu reizi vairs nebūs neviena, kas ceļas par Latviju (cits novērtēts, cits nemaz nepieminēts).
  PS Izbrīna saraksti, tajos nav pat ļoti aktīvu Smilteniešu, nemaz nerunājot par mums – ierindas biedriem. Iztrūkst pat galvenā mūsu LF vadītāja Skolotāja E. Nātras. G. Krūmiņa, Z. Brūveres. A. Mītnieka.

 2. Pilnīgs tukšums vecajā Lavīzes katlā, tāpēc silda tikai vecas zupas…

 3. Piekrītu Borisova k-ga teiktajam.Mēs daudzi gājām uz barikādēm,jo bijæm un jutām atbildību par savu valsti.Tikai mēs paši ar savu degsmi jutām,ka ir īstais brīdis pūstošai varai parādīt,ka negribam tā vairāk dzīvot. Beigsim nonicināt tautas patriotismu un atmodu,pārvērst to par NIECĪBU (kautkādu samaksu ).Nu nedrīkst mūs visus pazemot ar Jūsu, cien.Ražuk, neveiksmīgo priekšlikumu! Atmoda nav nopērkama ! Citādi ir ar cietušo tuviniekiem,par viņiem ir jādomā-jāatbalsta.

  • Materiālisms pārņēmis Ražuka kungu un viņa domubiedrus, tad derētu ieviest pabalstus arī tiem, kuri 18. novembrī un citās valstij svarīgās dienās, iet pie brīvības pieminekļa un pie Mātes Latvijas nolikt ziedus un piedalās krastmalā svinībās, jo viņi taču izrāda patriotismu, bet par patriotismu pienākas visa veida materiālāis atbalsts. Ziedi taču arī maksā naudu, laiks atrī ir nauda, lietussargu arī neviens nedod par velti.
   Kur tad vēl dziesmu un deju svētku dalībnieki – tiem arī jāpiešķir pabalsti pie pensijām, vai tas nav patriotisms???

  • Jo tālāk, jo trakāk – bērniem naudas nepietiek, medicīnai arī, pensijas zem iztikas minimuma trešdaļai Latvijas pensionāru u.t.t., bet dažiem jāpiešķir vēl un vēl un vēl, kur tad ņems naudu? Atņems no pārējiem pensionāriem, bērniem un invalīdiem, lai tikai kādiem klātos vēl labēk, kā ir!

 4. Ir sacīts: “Un – NAV nekā jauna šajā Dieva pasaulē…” 😉

  Kopš aizlaikiem ir vispārzināms tāds gana amizants un, vienlaikus, arī visnotaļ “trāpīgs” pastāstiņš par elli, kurā esot iekārtots katrai tautībai savs piķa katls. Pie katra šitāda katla elles pārvaldnieks esot nofraktējis pāris zemāka ranga velnu – viens piemet malku zem katla, lai piķis riktīgāk vārās, bet otrs uzrauga “procesu”, lai neviens no piķa katlā vārītajiem neizrāpjas un neaizbēg. Bet, rau – pie viena šitāda katla neesot neviena “dežuranta”, par ko elles priekšnieks esot “prezentējis koncepciju”, ka – tas tak’ ir latv(ān)iešu “titulnācijas” katls. Zem kura malku piemet paši latvāņi, uz maiņām un pēc paraugde(R)mokrātisku “mazākā ļaunuma vēlēšanu” FRSĀ mandātotu “priekšstāvju” sastādīta grafika. Un kuru uzraudzīt neesot nekādas vajadzības. Jo – ja nu kāds no piķī vārītajiem latvāņiem sadomāšot rāpties no katla ārā nevis malkas piemešanai, bet gan bēgšanai – pārējie “lojālpatrEJotiski orientētie” latvāņi šamo “izlēcēju” nekavējoties ieraus atpakaļ piķa katlā, izteiks “vienbalsīgu kolektīvo nopēlumu” un, pie tam vēl, “koleģiāli nostučīs” elles pārvaldniekam.

  Ir sacīts: “Tādi esam…”
  Tā vi’š i’, ko šam padarīsi. 😉

  • Atkārtošos vecā anekdotē – ellē trīs katli, kuros darvā vāras grēcinieki. Belcebula revizija. Velns vienu katlu skrūvē un blīvē vāku. Otram katlam vāks tāds caurs, bet trešajam vispārībā nav.
   Belcebuls vaicā velnam – kā tad tā vienam stingrs vāks otram caurs, bet trešajam nav?
   Velns atbild:
   – Pirmajā židi, viens tiks ārā un pārējos izvilks…
   – Tajā otrajā krievi, pie pirmās dzertuves saķeršu…
   – Bet trešajā latvieši, ja kāds arī līdīs ārā, tie pārējie ievilks atpakaļ…
   Tas pats par barikādēm un valsts novērtējumu barikāžu dalībniekiem un man liekas – tiek darīts viss, lai šo pilsoņu varonīgo pienākumu nenovērtētu un lai tad nākošie padomātu – vai ir vērts? Varbūt pat sāktu padomāt – lai tas ”atbrīvotāju” bariņš ari pie reizes atbrīvotos no tām 100 ”gudrajām” galvām, kuras nespēj prezentēt valsti un sabāztu lopu vagonos rakt urāna rūdu… To protams nenovēlu, bet varas mikstmiesība vienmēr noved pie raktuvēm…

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Cienījamais, datu subjekt!

Saeimas komisijās tiek skatīts Personas datu apstrādes likuma projekts, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Jaunais likums nepieciešams, jo šī gada 25. maijā visās Eiropas Savienības dalībvalstīs sāks piemērot regulu par fizisku personu aizsardzību. Saskaņā ar regulu par personas datiem tiek uzskatīta jebkura informācija, kas attiecas uz identificējamu fizisku personu (normatīvajos dokumentos tiek lietots jēdziens “datu subjekts”): vārds, uzvārds, personas kods, adrese u. c.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+